« Tagasi

Muusika- ja kunstikool ootab uusi õpilasi

Alates sügisest on võimalik muusikakoolis ka kunsti õppida, me kolime uude majja ning noored saavad mängida mitmeid uusi instrumente. Tule meie kooli!

 

Oleme kevaditi korraldanud lahtiste uste päevi, et tutvustada peredele meie kooli ja neid paljusid pille, mida siin õppida saab. Kahjuks ei ole võimalik sel kevadel kogunemisi korraldada ja nii riputamegi kodulehele video, kus muusikakooli õpilased räägivad muusikakoolist ja oma pillist. Soovitame koos võsukestega seda kindlasti vaadata.

 

Kooli pillivalik on väga suur,  õpetajateks on riigi parimad asjatundjad ja oma erialal tuntud muusikud – näiteks meie akordioniõpetaja Tiit Kalluste, kes on rahvusvaheliselt Eesti tuntuim akordionist, klarnetit õpetab noorema põlve säravaim klarnetist Marten Altrov, fagotti Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris mängiv Kadri-Ann Suss jne. Meie kool on pungil säravatest ja inspireerivatest õpetajaisiksustest ja võib õnnitleda neid peresid, kelle lastel on siin võimalik areneda, omandada hea oskus ja hobi kogu eluks, võib-olla isegi panna alus ühele ilusale muusikukarjäärile.

 

Alates sügisest saab õppida tšellot

 

Äsja lõppenud Eesti Muusikakoolide Liidu läbi viidud õpilaskonkursside vabariiklikus finaalis saavutas auhinnalise koha kokku 21 Tabasalu muusikakooli õpilast ehk iga kuues meie õpilane ja see näitaja on kõrgeim kogu riigis. Lisaks tõi Viljandi Pärimusmuusika Keskuse korraldatud traditsiooniliselt üleriigiliselt võistumängimiselt meile taas ühe esikoha kandlemängija Silina Liht, kelle õpetaja on tuntud rahvamuusik Leanne Barbo. Meil on õpetaja Natalia Kostrõkina poolt arendatav suurepärane vanamuusikaklass koos hiljuti soetatud kuningliku klavessiiniga, puhkpilliorkester ja -ansamblid multiinstrumentalist Valdo Rüütelmaa juhatusel, aktiivne ja nooruslik klaveriosakond, kõrgel tasemel viiuliõpetus ja palju muid erialasid.

 

Väga populaarsed on muusikakooli koor, meie paljud ansamblid, igasuvised puhkpilliorkestri laagrid Hiiumaal ja muusikalaagrid Läänemaal. Rõõmu teeb see, et viimase 12 aasta jooksul on igal aastal mõni meie kooli lõpetanu läinud muusikat edasi õppima. Pilliõpet valides soovitan tähele panna, et sügisest lisandub erialade valikusse tšello, üks kaunikõlalisemaid pille üldse. Tšello lisandumine teeb võimalikuks ka meie ühe suure unistuse realiseerumise viie-kuue aasta pärast – Tabasalu sümfooniaorkestri loomise.

 

Muusika ja kunst saavad uue maja

 

Suurim muutus meie kooli 35-aastase ajaloo jooksul on tulemas sügisel ja selleks on muusikakooli oma maja valmimine. Avarduvad tingimused võimaldavad pakkuda veelgi paremaid võimalusi meie õpilastele. Lisandub näiteks rütmimuusika suund ja tekivad suurepärased tingimused ka kunsti õpetamiseks. Selle tõttu saab ka muusikakooli ametlik nimi sügisest olema Tabasalu Muusika- ja Kunstikool. Sisseastumiskatsed muusikakooli toimuvad 14. ja 15. juunil kell 14–18, neile eelneb konsultatsioon 9. juunil kell 15–18. Eelnevalt on sooviavaldus vaja ära täita ARNO keskkonnas. Kunstiklassi sisseastumine toimub sooviavalduse esitamise alusel ARNO-s.

 

Kalev Konsa, Tabasalu muusika- ja kunstikool

 

Sisseastumiskatsed muusikakooli toimuvad 14. ja 15. juunil, neile eelneb konsultatsioon 9. juunil.
Täpsem info konsultatsioonide ja sisseastumiskatsete kohta: www.tabasalumuusikakool.ee

 

Foto: Pexels