« Tagasi

Omavalitsuste suvemängudelt tõime koju korraliku medalisaagi

10.−11. juulil toimusid Kääriku spordikeskuses 46. Eesti omavalitsuste suvemängud. Kokku osales suurvõistlusel üle 56 omavalitsusest üle 2000 sportlase, kes võtsid mõõtu 15 spordialal. Üle pikkade aastate oli võistlustules ka Harku vald.

Parimate tulemuste eest hoolitsesid kettagolfimängijad ja kergejõustiklased. Helerin Rohi saavutas kettagolfis naiste arvestuses esikoha (-5 alla pari). Meestest astus poodiumi teisele astmele Tanel Viirmann (-11 alla pari). Lisaks olid võistlustules meesseeniorid Mihkel Jürisson (-5 alla pari) ja Ivo Lukk (-4 alla pari), kes asetusid lõpuks tabelis vastavalt 4. ja 6. kohale.

Edukaks kujunes valla jaoks ka kergejõustik, kus jooksualadel toodi koju hõbe- ja pronksmedal. Liis-Grete Arro tegi naiste 1500 m jooksus isikliku rekordi (4.51,39), saavutades teise koha. Meeste 5000 m jooksus tuleb müts maha võtta Karel Hussari ees, kes vigastuse kiuste otsustas siiski valda esindama tulla − töövõit ja 3. koht ajaga 15.42,30. Esindatud olime ka TU18 vanuseklassi kaugus- ja kõrgushüppes. 16-aastane Mia-Tiare Vähi hüppas kaugust 4,16 m (43. koht) ja kõrgust 1,45 m (14. koht). Meeste odaviskes lennutas Sten Andresen oda 36,43 meetrit, mis andis 19. koha.

Tennises oli tules koguni kaks võistkonda. Paremini läks võistkonnal Harku 2, kes saavutas korraliku 7. koha. Võistkonnas mängisid Marje Tammo, Henry Tammo ja Kalmer Piiskop. Harku teise võistkonna tulemuseks jäi 14. koht, keda esindasid Tuuli Kruusimägi, Kent Männik ja Ivo Elster.

Spordijuhtide turniiril oli kavas kolm ala (kanuuslaalom, cornhole ja jalkadarts). Valla spordielu eest vastutav Mihkel Kurg teenis 30 spordijuhi konkurentsis 8. koha. Esindatud olime ka meeste 3 x 3 korvpalliturniiril, kus kolme kaotuse kõrvale kogunes kaks võitu ja lõpparvestuses 16. koht. Meeskonnas mängisid Mihkel Kurg, Sten Andresen ja Erki Saksing. Jalgrattakrossis hoidis valla lippu kõrgel Sulo Mannine, kes M40 vanuseklassis sõitis end 14. kohale.

Mina jäin üritusega väga rahule. Esindus oli küll väike, kuid sellele vaatamata tuli juba esimesel aastal mitu väga head tulemust. Harku vallas on kindlasti kordades rohkem tublisid spordisõpru, kes nendel mängudel oleksid võinud osaleda. Olen vallavalitsuses kõigest paar kuud töötanud ja suurimaks probleemiks kujunes kontaktide puudumine. Järgmine aasta oleme kindlasti juba suurema esindusega väljas. Siinkohal teengi üleskutse kõikidele vallas elavatele ja töötavatele spordihuvilistele endast märku andma, et oma tööd selles osas lihtsustada.

MIHKEL KURG, spordi- ja järelevalvespetsialist

Tublid kettagolfimängijad: vasakult Mihkel Jürisson, Ivo Lukk, Tanel Viirmann, Helerin Rohi

Suurepäraste tulemustega naasid omavalitsuste suvemängudelt kergejõustiklased Liis-Grete Arro ja Karel Hussar.