Harku valla külad avavad oma väravad

Sel suvel astume sammukese välja oma koduuksest ja näitame, miks on just kodukant kõige parem paik, kus elada ehk 14.–21. juulini toimub esimene Harku valla avatud külade nädal.

Saame tuttavaks üleaedsega ja lähme naaberkülla uudistama, mille lahedaga hakkama on saadud. Mis on meie kodukoha lugu, kes meil elavad ja kuhu oleme oma mõtetes-plaanides teel. Vaatame seda, mis on vaatamist väärt, kuulame lugusid vanematest aegadest ja kaunist muusikat, tunneme ennast hästi oma kodukohas.

Sügisel tekkis Vääna-Jõesuul ja Suurupil idee kutsuda kokku Harku valla rannaäärsed külad ning korraldada ühiselt üks mere ja veega seotud ühine ettevõtmine. Idee leidis head vastukaja ja tekkis mõte kaasata kõiki Harku valla asjast huvitatud külasid, seadmata piiri küla isikupärale. Tutvustades ideed Harku valla vabaühenduste ümarlaual, kasvas päeva või nädalavahetuse mõte nädalaks, kus igale külale jaguks piisavalt ruumi  oma tegevuste läbi viimiseks ning ka naabrile külla minemiseks. Vabaühenduste  algatusel tekkinud idee leidis positiivse hinnangu ka Harku vallavalitsusest. 

Praegu on oma väravad lubanud avada Vääna-Jõesuu, Suurupi, Türisalu, Meriküla, Vääna, Kumna, Harkujärve, Harku, Muraste.

Nädalat alustab Vääna, avades mõisa uksed ja pakkudes sealses romantilises miljöös õhtust teatrielamust.

Edasi teeb oma uksed lahti Harku mõis ja toimub traditsiooniline ümber tiigi jooks.

Teisipäeval on põhjust külastada Kumnat, päeva alustab Pudrupäev, saab külastada Kumna mõisa ja Metsaküla Piima, õhtul paneb hinge õitsema Marek Sadam.

Kolmapäeval tasub sammud seada Harkujärve kogukonnakirikusse ja Alasniidu avab huvilistele ukse discgolf´i-maailma.

Neljapäeval olete oodatud Murastesse, kelle toimekas pere suudab kindlasti muuta päeva eriliseks.

Reedel saab tutvuda Türisalus raketibaasiga, lendu tõuseb mudelrakett. Õhtul saab hinge kosutada kontserdiga Suurupi alumise tuletorni jalamil ning tähistada tuletorni 160. sünnipäeva.

Laupäeval läheme randa ja merele – Tilgus toimub sadama päev ja saame tuttavaks valla kõige värskema, kuid vana asustuse Merikülaga, õhtul rõõmustab ansambli Naised Köögis kontsert Vääna-Jõesuus.

Pühapäeval jätkame sportlikult ja mereliselt, jälle kord saab mõõtu võtta kuulijännis ja Vääna-Jõesuu rannas toimub 1930ndate stiilis Meresjooks. Terve pühapäeva peavad ka Suurupi tuletornid Tuletornipäeva, toimuvad ekskursioonid ja matkad. Nädalalõpu merepeo lõpetavad Kukerpillid Suurupi ülemise tuletorni jalamil.

Külaelanikelt ootame koostööd ja initsiatiivi oma kogukonna üritusel kaasa löömisel, samuti hoovikohvikute avamiseks.

KRISTINA ADAMSON

Suurupi ülemise tuletorni perenaine