« Tagasi

Kaks investeeringut on jõudnud verstapostini

Viimastel nädalatel on Harku valla suured investeeringud jõudnud oluliste verstapostideni – avati Muraste kooli juurdeehitus ning Tabasalu tervisekeskusele pandi nurgakivi.

Muraste kooli juurdeehitus avati 7. novembril.

Seoses õpilaste kasvuga otsustati ehitada koolile juurdeehitus. Muraste koolimaja laiendamiseks ehitati olemasoleva koolihoone klasside ploki ja spordisaali vahelisele alale kahekorruseline hoone, mille esimesele korrusele on plaanitud eri suuruses klassid, ruum meditsiinitöötajale ning tualetid. Teisele korrusele tuleb peeglisaal koos riietus- ja duširuumidega, tualetid, klass-ateljee, raamatukogu, õpetajate tuba ning avar puhkeala.

Lisaks laiendati söögisaali koolihoone ja spordisaali vahelises osas. Samuti valmis abiruum õueinventarile. Koolihoone ja spordisaali vahelisesse ossa loodi uus ühenduskoridor ning sellega suleti olemasolev ühendus läbi söögisaali. Lisapinda sai koolihoone laienemise käigus ka garderoob.

Juurdeehituse ehitas OÜ Vanalinna Ehitus kogumaksumusega 1 472 276 eurot ja järelvalvet teostas Tallinna Linnaehituse AS maksumusega 25 137 eurot. Hoone projekteeris RTG Arhitektid OÜ eesotsas Päärn Volkiga, kes on ka algse Muraste kooli projekti autor.

Kokku on suletud netopinda ca 1100 m².

Vaata galeriid avamisest SIIN.

Tabasalu tervisekeskusele pandi nurgakivi 14. novembril

Tervisekeskus ehitatakse Teenuste 2 asuva arhitekt Tõnu Liigandi 1972. aastal projekteeritud teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge.

Uude tervisekeskusesse on plaanitud ruumid perearsti, hambaravi, ämmaemanda, füsioterapeudi ja koduõenduse teenuse osutamiseks. Samuti on seal ruumid apteegile,  psühholoogiliste- ja sotsiaalnõustamiste ning teraapiate jaoks.

Tabasalu tervisekeskuse hoone kontseptsiooni on välja töötanud ja projekteerinud Metusala Arhitektid OÜ ning hoone valmimist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusmeetmest. Esialgsete plaanide kohaselt avatakse tervisekeskus 2019. aastal suvel.

Vaata galeriid avamisest SIIN.