« Tagasi

Kuidas valmistub vald sõjapõgenike vastuvõtuks ja kuidas saavad valla elanikud aidata?

Harku valda on juba saabunud Ukraina sõjapõgenikke, kes on majutuskoha leidnud oma siin elavate sugulaste ja tuttavate juures.

 

Valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonna töötajad on neid kodudes külastanud, kaardistanud nende vajadused ning pakkunud nii toidu- kui transpordiabi. Tegeleme kõigi soovide ja vajadustega personaalselt.

 

Kui ka sina saad enda kodus pakkuda majutust või juba pakud, võta meiega ühendust, et saaksime siia saabunud sõjapõgenikke aidata e-posti aadressil ukraina@harku.ee või tel 600 3867 (sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Tiia Spitsõn).

 

Avame vajadusel majutuskeskuse Meriküla Spordi- ja Õppekeskuses

 

Sellegipoolest oleme omavalitsusena valmis ka mahukamat abi pakkuma – oleme tõsiselt valmistunud sõjapõgenike vastuvõtuks Meriküla Spordi- ja Õppekeskusesse, kus on majutusvõimalus kuni 60 inimesele kahekohalistes tubades. Majutusega on abi pakkunud ka meie kogukonna liikmed Harkujärve kogukonnakirik ja EELK Rannamõisa kogudus.

 

Hetkel Merikülla veel ühtki põgenikku majutatud ei ole, põgenike sinna saatmist koordineerib Sotsiaalkindlustusamet, teavitades sellest eelnevalt valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonda.

 

Oleme Merikülla juba varunud välivoodeid, madratseid ja köögiinventari, kuid võtame endiselt vastu ka annetusi.

 

Palume tuua uusi, kasutamata asju järgmisest nimekirjast:
 

  • tekid
  • padjad
  • voodipesu
  • hügieenitarbed
  • nõudepesuvahendid ja muu igapäevane kodukeemia
     
Annetusi võetakse vastu Meriküla Spordi- ja Õppekeskuses (Tilgu tee 53, Meriküla) tööpäeviti kell 10-14. Kontakt tel 529 4384.

Riideabi me hetkel Merikülas vastu ei võta, kuna pole teada, millises suuruses riideid kõige enam vajatakse. Hoiame sellega aga jooksvalt kursis ja teeme vastavasisulise üleskutse, kui sõjapõgenikud Merikülla saabuvad.
 

Seniks saate oma uusi ja vähekasutatud riideid ja jalanõusid viia MTÜ Garderoobi aadressile Ranna tee 2, Tabasalu esimesel korrusel. Garderoob on avatud neljapäeviti kell 16.30-19.00 ja laupäeviti kell 11.00-14.00. 
 

Head kogukonna liikmed – kui teie organisatsioon kogub annetusi või muudmoodi sõjapõgenikke toetab, andke sellest ka vallale teada, sest nii saame infot ühiselt ja suurema mõjuga jagada.

 

Info, ettepanekud ja küsimused seoses ukrainlaste aitamisega palun saatke aadressile ukraina@harku.ee. Lähipäevil avame ka vastava infoliini, et infojagamine oleks operatiivsem. Seniks vastab kõnedele sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Tiia Spitsõn tel 600 3867.

 

 Valla Ukraina abi infoleht