« Tagasi

Oluline info eakatele eriolukorra ajal (pensionite taotlemine)

Pensionite taotlemine

Kui Te ei ole veel pensionär, siis avalduse pensioni saamiseks võib esitada ka kolm kuud pärast pensioniõiguse tekkimist. Avalduse saab esitada elektrooniliselt, digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressil: info@sotsiaalkindlustusamet.ee, lisainfo sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-taotlemine.
 
Pensionit makstakse arvelduskontole iga kuu. Kui saate praegu pensioni kojukandena, aga soovite hakata saama pangakontole, siis palun andke sellest sotsiaalkindlustusametile teada:
 
Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga võtsid sotsiaalkindlustusameti töötajad kahel päeval telefoni teel ühendust inimestega, kes saavad hüvitist kojukandega ning küsisid inimeste arvelduskonto numbreid, kuhu saaksime hüvitise eriolukorra ajal välja maksta.
Kuna levima on hakanud ka petuskeemid, siis lõpetasime telefoni teel arvelduskonto numbri küsimise ning palume meie poole ise pöörduda!
 
Kui Teil on olemas arvelduskonto number, siis soovitame Teil kojukande asemel hakata hüvitist arvelduskontole saama, selleks anna sellest sotsiaalkindlustusametile teada:

KATRE KIRST
Sotsiaalkindlustusamet