Uudised ja teated

« Tagasi

“Harku valla laululaps 2019”

Kontsert "Harku valla laululaps" toimus päeval, mil akna taga paistis kord päike ja siis jälle sadas lund. Selline ilm oli pühapäeval, 31. märtsil.

Tabasalu Ühisgümnaasiumi saalis aga oli tunda kevade hõngu ja palju rõõmu, sest laulis Harku valla paremik, alates kolmandast eluaastast kuni 18. eluaastani.

Eriti hea meel oli selle üle, et sel aastal esines suurel laval väga palju lasteaialapsi. Suur tänu juhendajatele, et võimaldasite nii mõnelgi tulevasel laulustaaril lavahirmust üle saada ja oma looga julgelt esineda. Väga vahva on vaadata laste arengut, sest nii mõnigi lauluõpetaja näeb ju, kuidas lasteaias alustatud tööga on koolis toredasti edasi mindud, lapsed on sirgunud neiudeks ja noormeesteks ning laulmisega jätkatakse. Alates kümnendast eluaastast oli võimalik esineda professionaalse ansambli saatel. Koos lastega musitseerisid Ülo Mälgand klahvpillil, Meelis Ainsalu basskitarril ja Ivo Priilinn trummidel. Lapsi julgustas Pipi oma vahva laulu ja tantsuga.

Esinejaid hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid laulja ja pianist Yvetta Uustalu, dirigent ja kauaaegne muusik Anne Dorbek ning muusikaakadeemias koorijuhiks ja õpetajaks õppiv Martin Trudnikov. Nende valida jäi igast vanuserühmast kolm lauljat, kes esindavad Harku valda konkursil "Harjumaa laululaps 2019", mis toimub 3. ja 4. mail Keila kultuurikeskuses. Samuti valis žürii välja need lapsed, kelle laul võiks kõlada traditsiooniliselt augustikuus Tabasalus toimuva Harku valla perepäeva "Tabasalu päev" pealaval.

Seekord ei teatatud kontserdi päeval tulemusi, vaid need saadeti lauluõpetajatele e-postiga alles päev hiljem. Nii oli pühapäeval võistlusmomendist tähtsam laulurõõm ja eriilmelistest lauludest sündinud mitmekesine ning huvitav kontsert.

Kõik laululapsed pälvisid meeleoluka aplausi. Harku vallavalitsus andis kõigile laululastele üle tänukirjad, väiksemad esinejad said uued kaisuloomad ja koolinoored uuenduslikud kingitused.

Varasemast rohkem oli kontserdi korraldusse kaasatud koolinoori, kellel oli võimalus proovida mitmeid endale meelepäraseid tegevusi ja hobisid. Nii olid helipuldis Tabasalu muusikakooli poisid Marten Männa ja Martin Ainsalu, kes said maitsta juba tõelist helindaja elukutset. Tänu Tabasalu Ühisgümnaasiumi noorte ettevõtluse eriala õpetajale Krista Savitschile kaasasime kontserdi vaheaegadel kohvikuid pidama minifirmad Kork ja Krõbe Küpsis ning õpilasfirmad Chocolatistid ja Happy Jar. Kaubeldi käsitöölimonaadiga, salatite ja terviseampsudega, lisaks küpsisemaiuste ja jäätisega. Kuna väikesed kohvikupidajad olid oma ettevõtmistest nii vaimustuses, said nad ka kutse tulla "Tabasalu päevale". Kohvikupidajad, olge valmis, sest noored ettevõtjad tulevad konkurentsi pakkuma juba suurele suvesündmusele Tabasalu südames.

Krista Dreger

Kultuuri-, spordi- ja noorsootööspetsialist

 

Konkursile "Harjumaa laululaps 2019" lähevad Harku valda esindama:

3–4-aastased: Linda Kangro, Lisette Olli, Heliin Kaps

5–7-aastased: Markus Pärtel, Evan Männiste, Reana Evely Mazurtšak

7–9-aastased: Lisete Pall, Lisette Koort, Elise Leonora Somelar

10–12-aastased: Helena Jakobi, Kedelin Toomesoo, Eva Ausmees

13–15-aastased: Katriina Metstak, Johanna Jakobi, Minna Viinalass

16–18-aastased: Sandra Riivik, Isabel Veermäe