Uudised ja teated

« Tagasi

“Tabasalu päev” tuleb juubelitordiga

Harku valla ühine perepäev "Tabasalu päev" toimub Tui pargis juba 31. augustil. Õhtu peaesineja on Anne Veski, kes astub laval üles koos live-bändiga.
 
Viimased kuud on meie perepäeva keskkond märgatavalt muutnud: täienenud on laste ronimise ja kiikumise võimalused, ehitatud on uus Tabasalu tervisekeskus ning saab ka park värske  väljanägemise – rajatakse teed ja istutatakse põõsad.
 
Kuid kõigi muutuste tuules on ka muutumatuid asju, näiteks "Tabasalu päeval" jagub ikka rohkelt tegevust nii väikestele kui ka suurtele. Avatud on laada- ja toiduala, lasteala, samuti toimub paljude külastajate lemmikuks kujunenud kirbuturg, kust saab nii head kraami soetada kui ka ise oma üleliigsete asjadega kaubelda. Perepäeva tähistame sel aastal erilise juubelitordiga!
 
Kirbuturg
Traditsiooniline kirbuturg toimub sel korral Rimi kõrval parkimisplatsil. Võimalus on tuulutada oma kappe ja anda vanadele riietele, jalanõudele, ehetele, mänguasjadele jms uus elu.
 
Nagu ikka, on kauplemine kõigile soovijatele tasuta.
 
Lastele
Lastealal tegutsevad nii pere kõige pisemate kui ka väheke suuremate lastega lasteala juhid ning erinevad Harku valla noorteorganisatsioonide, spordiklubide esindajad, kes on perepäevaks välja mõelnud spetsiaalsed mängud ja tegevused. Tublidele osalejatele on loomulikult ka auhinnad!
 
Lastealal on ka batuudid, toimuvad pallimängud ja muud põnevad tegevused.  
 
Perepäeva koostööpartner koos Harku valla noorte malevlastega on Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutus, tänu kellele saavad töökogemuse meie valla noored.
 
Pealaval
Suurel peolaval saavad oma esimesed esinemiskogemused nii väikesed laululapsed kui ka tantsijad. Kuulata saab konkursi "Harku valla laululaps 2019" parimaid esinejaid ning vaadata valla noori tantsijaid, kes esindavad erinevaid tantsustiile.
 
Taas on lubanud Tabasalu muusikakooli noortest koosnev Tabasalu Funky BigBand teha üllatuse koos Teele Viiraga. Projekt on ekstra kokku kutsutud "Tabasalu päeva" juubeli sündmusteks.
 
Sel korral on lavale oodata ka räpistiili esindajat Reketit ning Grete Paiat. Juubeliaasta peaesineja armastatud ja tunnustatud Anne Veski astub laval üles koos live-bändiga.
 
Keskkonda säästes
Oleme väga tänulikud vallarahvale, kes võtsid eelmisel aastal heade sõnadega omaks keskkonnasäästlikuma suhtumise, et kasutame suursündmusel vaid korduvkasutatavaid joogitopse. Usume, et oleme Eestis üks esimesi, kellel on kohaliku tasandi suursündmusel kasutusel vaid korduvkasutatavad joogitopsid. Topsi võib kodust ise kaasa võtta või perepäeval soetada. Joogitopsitelgist saab üheeurose pandi eest soetada valla logoga topsi, mille tagastades saab panditasu tagasi. Soovi korral võid kujundatud topsi jätta endale.
 
Pilet ja lisainfo
Soetades pileti Tabasalu Rimist vahemikus 19.–30. august, on Harku valla elanikele pileti hind 3 eurot. Perepäeval, 31. augustil on väravas ostetud pileti hind vallaelanikele 5 eurot. Elaniku soodustuse saamise eeldus on isikut tõendav dokument (nt ID-kaart, pensionitunnistus, õpilaspilet). Inimestele, kes ei ole registreeritud Harku valla elanikuks (ehk ilma isikut tõendava dokumendita), on pileti hind 10 eurot. Harku valla eakatele alates 65. eluaastast ja puuetega inimestele on perepäeva külastamine tasuta. Kõigile kuni 14-aastastele noortele on perepäev samuti tasuta. Nullpileti saamise aluseks on soodustust tõendav dokument, millel on isikukood (nt õpilaspilet, ID-kaart, pensionitunnistus, puudega isiku kaart, töövõime hindamise kaart).
 
Registreerige end elanikuks
Kui elate Harku vallas, kuid ei ole seda rahvastikuregistris oma elukohaks märkinud, tehke seda nüüd!
 
Avaldust saab esitada nii paberil kui ka riigiportaalis www.eesti.ee. Lisainfo ja vormid veebiaadressilt www.harku.ee/elanikuks-registreerimine.
 
Registreerides end elanikuks hiljemalt 1. augustil, on võimalik pileteid osta müügipunktis. Juhul, kui registreerite end hiljem, saate soodushinnaga pileteid osta Harku vallamajast E, N kell 8.30–18.00; T, K kell 8.30–16.00 ja R kell 8.30–14.00.
 
Kohtumiseni "Tabasalu päeval", uuenenud Tui pargis!
 
Lisainfo: www.tabasalupäev.ee ja sotsiaalmeediast Facebook @Tabasalupaev
 
Krista Dreger
Kultuuri-, spordi- ja noorsootööspetsialist