Uudised ja teated

« Tagasi

3. augustil on muudatusi ühistranspordis ja liikluskorralduses

Seoses IRONMAN Tallinn võistlusega, juhime tähelepanu liikluskorralduse muudatustele Harku vallas.
 
3. augustil tasub Harjumaal liiklemisel olla tähelepanelik, sest võistlustega seoses on piiratud nii parkimist, autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid.
 
IRONMAN Tallinna triatloni 180 kilomeetri pikkune rattadistants toob osalejad 3. augustil läbi Põhja-Tallinna ning Haabersti linnaosa pealinnast välja, ka Harku valda.
 
Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma. Siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid (võimalik lisaooteaeg kuni pool tundi).
 
Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.
 
3. augustil ajavahemikul 07.30 - 17.00 sulgeb IRONMAN Tallinna rattadistants avaliku liikluse Harjumaal (väljaspool Tallinna) järgmistel teedel: Hüüru - Kiia - Vääna - Viti - Vääna-Jõesuu - Keila-Joa - Vääna - Kiia - Hüüru - Harku - Instituudi tee Laagrini - Tallinna väike ringtee Laagrist Sakuni. Nimetatud kellavahemikul soovitab korraldaja suletud teelõikude kaudu liiklemist vältida.
 
3. augustil on Vääna-Jõesuu randa minejatel võimalik parkida Viti bensiinijaama juurde.
Parklasse võivad parkida oma sõidukid ka kohalikud elanikud, et sealt päeva jooksul jalgsi koju ja tagasi liikuda.
 
Ühistranspordi liiklus on eelpool mainitud ajavahemikul avatud kuni Vitini. Vitist viib reisijaid edasi tasuta asendusbuss. Asendusbussil on päeva jooksul 12 väljumist, algusega Vääna-Vitis (Vääna-Viti -> Keila-Joa -> Vääna -> Vääna-Viti). Asendusbussid sõidavad ajavahemikul 07:30 – 17:30, ca pooletunniste kuni tunniste vahedega (olenevalt sellest, kuidas liiklus võimaldab).
Viimane asendusbuss on planeeritud kell 17:20. Peale seda taastub tavapärane ühistranspordi liiklus.
 
 
IRONMAN Tallinna korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad vallaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!
 
NB! Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet infotelefonilt 5300 1707,
e-posti aadressilt liiklus@trismile.ee ning koduleheküljelt www.trismile.ee/liiklus
 
 
Liikluskorralduse muudatus 03.08.2019