Uudised ja teated

« Tagasi

Anname üheskoos veteranidele au

Aprill on veteranikuu ja 23. aprillil tähistatakse seitsmendat korda Eestis veteranipäeva – missioonisõdurite ning teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva. Sinilillekampaania tooteid on võimalik soetada ka vallavalitsusest.

6. aprillil anti Pärnus avalöök tänavusele veteranikuule ja Sinilillekampaaniale. Terve veteranikuu raames on aga veteranide auks pühendatud sündmusi üle Eesti. Veteranipäeva tähistatakse seitsmendat korda ehk alates aastast 2013, kuid veteranikuu ehk kampaania "Anname au!" on sel aastal kuuendat korda ehk alates aastast 2014. Kesksed üritused on Veteranirock ja Sinilillejooksud.

Tänapäeva veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis, Iisraelis, Süürias, Makedoonias, Adeni lahel ja Vahemerel. Veterane on meie seas üle 3000 – nende pered ja kodud on kõikjal üle Eesti, neid võib leida tegutsemas väga erinevatel elu- ja huvialadel. Neid vapraid mehi ja naisi jääb alati ühendama missioonikogemus ja jätkuv tahe seista Eesti riigi ning rahva vabaduse eest. Riik ja meie liitlased on kaitseväe ning kaitseliidu veterane alati kõrgelt hinnanud, kuid neile on oluline ka lähedaste, kolleegide, sõprade ja kogu rahva toetus. Veteranide sümbol on sinilill, millega saab igaüks näidata, et väärtustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks.

Toeta sinilillega

Soetades kampaaniatooteid, saad toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu ja spordivaldkonda laiemalt. Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab tänavu Lõuna-Eesti Haigla Sihtasutusel soetada taastusraviseadmeid, MTÜ-l Peaasjad jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Võru linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul viia läbi istevõrkpalli treeninguid ning osaleda võistlustel.

Aprillis aitavad kõikjal Eestis sinililletoodete müügiga annetusi koguda naiskodukaitse vabatahtlikud. Sinilillemärke ja käepaelu saab osta ka Selveri ning Coopi kauplustest, Apollo raamatupoodidest, valitud ESPAK-i ehitusmaterjalikauplustest, R-kioskitest, Circle K teenindusjaamadest, Estraveli reisibüroodest, Tallinna lennujaamast, MyFitnessi spordiklubidest, T-pileti kassadest Tallinna ja Tartu bussijaamades ning koostöös Itella Smartpostiga ka veebilehelt www.annameau.ee.

Kampaaniatooteid on võimalik soetada Harku vallavalitsusest.

Veteranipäev

Veteranipäeva tähistamisega 23. aprillil tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ning lähedasi.

Veteranipäeval toimub Tallinnas Vabaduse väljakul suur militaarmess (kell 16.00–22.30) ja peasündmus Veteranirock (kell 19.00–22.30). Traditsioonilisel Veteranirockil astuvad lavalaudadele Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei. Sündmust on võimalik vaadata ka teleülekandena ETV2-s.

Tuletame meelde, et 23. aprill on veteranidele pühendatud lipupäev!

Ilusat veteranikuud!

 

Lisainfo ja kalender: www.annameau.ee