Uudised ja teated

« Tagasi

Erik Sandla: “Koduvalla areng on õigel kursil – on traditsioone ja muutusi.”

Hea vallarahvas, aasta esimene kvartal on lõppemas. Oleme astunud mitmeid samme, hoidnud  traditsioone ja panustatud nii valla kui ka riigi tulevikku.

Alustame olulisemast. Lähiajal saame rõõmuga öelda, et rahvastikuregistri järgi elab meie vallas 15 000 elanikku. Aasta alguses juubeldasime, et vallas elab 14 932 inimest, ent vahepeal muutus seadus ja seetõttu oli märtsi alguses meie pere 14 921 liikme suurune.

Loodame, et juba aprillis on meid 15 000.

Valla üldine pilt

On olnud märgiline aasta – teeme ettevalmistusi Tabasalu hariduslinnaku ehitamiseks, Tabasalu Pihlakodu hoolekandekeskusele on asetatud nurgakivi ja sarikapidugi peetud, valmimas on ka uus ja avar tervisekeskus Tabasalus.

Suurematest arenguprojektidest jätkatakse ajaloolise Tilgu kalasadama rekonstrueerimisega. Loetud nädalad tagasi jõudsid kohale ka esimesed ujuvkai elemendid, mis annavad lootust, et töödega jõutakse valmis navigatsioonihooaja alguseks.

Fookuses haridus

Alusharidusvõrku vaadates oli suurimaks sündmuseks valla kaheksanda, Harkujärve lasteaia avamine jaanuaris. Ühtlasi on märtsis tööd alustanud haridusasutus üks paremaid ja kiiremaid võimalusi lasteaiakohtade puuduse lahendamiseks.

Käivad tulised arutelud ka valla koolivõrgu arengu teemadel, kas meie lapsed saavad jätkata põhikooli kolmandas astmes haridusteed Tabasalus või vastavalt Muraste-Suurupi elanike soovidele lisaks ka selles kandis. Vastavalt volikogust saadud suunisele on vallavalitsus asunud otsima lahendusi, kuidas Muraste kooli õpilastele pakkuda juba alates sügisest võimalust minna 7. klassi oma kodu lähedal.

Olulisi samme, mida astusime, on veel. Jaanuarist kehtima hakanud määruse põhjal on sel aastal esimest korda võimalik saada stipendiumit vahetusaastaks välismaale õppima suundumiseks. Esimene tähtaeg on 1. aprill.

Rõõm ja mure käivad käsikäes

Peale rõõmude oli ka murekohti. Aasta alguses tulid taas päevakorda probleemid valla siseliinibussidega. Vallavalitsuse kindel seisukoht on, et valla elanikele pakutakse kvaliteetset teenust. Teeme MTÜ-ga Põhja-Eesti Ühisteenustekeskus koostööd, et leiaksime sellele probleemile lähiajal lahenduse.

Samuti tekitas paljudel küsimusi 1. aprillist kehtima hakkavad uued jäätmeveohinnad. Usun, et enamik küsimusi said eelmises vallalehes vastatud. Peamine on selle juures, et ükski lisateenus ei hakka kehtima enne, kui klient on selleks ise soovi avaldanud.

Kultuuri- ja valimiste aasta

On hea meel, et meie inimesed väärtustavad kultuurielu ja löövad ka poliitmaastikul aktiivselt kaasa. Märtsis toimunud Riigikogu valimistel oli meie vallas hääletanute osakaal 10,8% kõrgem üleriigilistest näitajatest ja 4,8% kõrgem Harjumaal valimas käinutest.

See aasta on ka kultuuriaasta. Eesti Vabariigi 101. aastapäeva auks korraldasime sarnaselt juubeliaastaga 24. veebruaril vallamaja esisel väljakul piduliku lipuheiskamise koos piduliku rivistuse ning väikese laulu- ja tantsupeoga. Aitäh kõigile, kes osalesid! Aitäh meie laulu- ja tantsurahvale! Soovin teile jõudu suvise laulu- ja tantsupeo proovideks.

Ilusat saabunud kevadet!

 

Vallavanem Erik Sandla võtab kord kvartalis vallalehes kokku olulisemad tegevused, otsused ja sündmused.