Uudised ja teated

« Tagasi

Harku valla koolikohad jagatud

Käesoleval nädalal esitas Harku Vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Aivar Soe koostöös valla koolide direktoritega esimeste klasside koolikoha pakkumised kõigile lastevanematele, kelle kooliealine laps ja tema vanem on registreeritud rahvastikuregistrijärgselt Harku valla elanikuks.

Esmaspäeval, 25. märtsil kinnitati Harku vallavalitsuse istungil Harku valla koolides 2015. aasta sügisel avatavate esimeste klasside arv. Vääna Mõisakoolis, Vääna-Jõesuu koolis avatakse kummaski koolis üks esimene klass, Muraste koolis ja Harkujärve koolis avatakse kummaski koolis kaks esimest klassi ning Tabasalu Ühisgümnaasiumis on nõudlus nelja avatava esimese klassi järel, millest kaks on üldklassi, ning üks on muusika ‒ matemaatika ja teine inglise keele eriklass.

Terve valla lõikes kokku on lastevanematele saadetud vanemate eelistusi arvestades kümne klassi komplekti jagu koolikohtade pakkumisi. Ühte klassi on arvestatud 24 last. Alates koolipakkumise saatmise hetkest tuleb lapsevanemal 10 tööpäeva jooksul kinnitada, kas ta võtab pakutud koolikoha vastu. Seejärel tuleb lapsevanemal vastavalt kooli vastuvõtutingimustele esitada kooli direktorile avaldus lapse kooli vastu võtmiseks.

Aivar Soe sõnul on nädala lõpuks juba üle poole lapsevanematest, kellele koolikoha pakkumine saadeti, kinnitanud pakutud koha sobilikust ning kinnitanud vallavalitsusele koha vastu võtmist.

Põhikooli ja gümnaasiumiseaduse § 7 lõike 2 ja § 10 lõike 1 kohaselt on Harku vald kohustatud tagama võimaluse täita koolikohustust ja omandada riiklikule õppekavale vastav põhiharidus kõigile oma haldusterritooriumil elavatele koolikohuslastele. 

Ülevaate saamiseks 2015/2016 õppeaastal kooliteed alustavatest lastest ja nende vanemate koolieelistustest korraldas vallavalitsus lapsevanemate seas küsitluse, millele vastamisel said lapsevanemad reastada kolm kooli, mida nad eelistaksid ja valida ühe kooli, mille nad välistaksid. Lapsevanemate koolieelistuse kujunemisel oli määrav kodu ja kooli vaheline kaugus ja logistika, samuti pere teise või teiste laste õppimine samas koolis.