Harku valla parimad sportlased pälvisid tänuüritusel tunnustuse

Teisipäeval, 11. jaanuaril toimus Ülemiste Apollo kinorestoranis Harku valla edukatele sportlastele, nende treeneritele ja klubidele pühendatud tänuüritus. Lõppenud spordiaasta oli edukas kogu riigile, uhked võime olla ka meie, sest suurepäraseid tulemusi jagus nii individuaal- kui ka võistkondlikel aladel.

Vallavanem Erik Sandla avaldas tervituskõnes suurt rõõmu, et meie seas on palju sportlasi, kes on oma noorele eale vaatamata rahvusvahelisel ja riiklikul tasemel väga edukalt esinenud ja et esindatud alade hulk on mitmekesine. Tänusõnad läksid ka atleetidega igapäevaselt tegelevatele treeneritele, kelle tulemusliku tööd hindame kõrgelt. Vallavanem avaldas lootust, et sellisest tunnustusüritusest saab edaspidi tore traditsioon.

Meie sportlaste tublid saavutused

Vallavanema poolt tunnustuse pälvinud sportlastest kõige silmapaistvama tulemuse eest hoolitses purjetaja Karolin Härm, kes tuli maailmameistriks noorte ühepaadi Zoom 8 klassi maailmameistrivõistlustel. Karolini treener on Stefan De Vries. Rahvusvahelisel tasandil oli edukas USA-s South Dakota ülikoolis tudeeriv Ken-Mark Minkovski, kes saavutas U23 Euroopa Meistrivõistlustel (EM) kaugushüppes kõrge 10. koha. Ken-Marki juhendab Eestis treener Andrei Nazarov. Ene Valge käe all treeniv nooruke Mia Lisett Meringo kuulus U18 Balti võistkondlikel meistrivõistlustel 4x100m teatenelikusse, kes võitis võistlusel esikoha. Vast et isegi kaalukam tulemus sündis U20 EM-il, kui ta kuulus samuti teatenelikusse, kes jooksis välja uue Eesti noorterekordi ajaga 45.95.  Triatleet Grete Maria Savitsch näitas enda head taset juunioride teatesprindi EM-il, tulles 17. kohale. Alex Sandra Suurlaht saavutas rahvusvahelisel võistlusel Tallinn Cup teise koha. Paraujuja Hardi Pais noppis Euroopa meistrivõistlustel oma vanuseklassis kolm pronksmedalit.

Riiklikel võistlustel paistsid silma lisaks kergejõustiklastele ka tantsijad. Pikamaajooksja Karel Hussar tuli 10 000 meetri jooksus  Eesti meistrivõistlustel (EMV) pronksile, Liis-Grete Arro võitis krossijooksus EMV hõbeda. Mõlemad sportlased said kuldmedalid kaela ka Ülemiste ööjooksul.   Standardtantsudes krooniti Eesti meistriks ja karikavõitjaks Robert Utsar tantsukoolist Laguun (treener Ivo Kappet=. Esperanza Tantsukoolis harjutav Alisa Dupik sai samal alal Eesti  meistrivõistlustel tubli teise koha. Alisa juhendajateks on Peep Vardja ja Svjatoslav Juškov.

Head tulemused käsi- ja jalgpallis

Võistkondlikel aladel paistsid silma käsipallurid ja jalgpallurid. Suurimat rõõmu valmistasid aga meie valla naissportlased. Käsipallinaiskond Audentes/HC Tabasalu võitsid Eesti Karikavõistlustel kolmanda koha, keda treenivad Martin Noodla, Mikk Koppel ja Merit Moro. JK Tabasalu naiskond lõpetas naiste jalgpalli esiliiga puhaste paberitega ja tõusis uueks hooajaks kõrgliigasse. Naiskonda treenivad Martin Tšegodajev ja Kersten Lõppe. Kristo Hussar ja Henrik Pürg tulid FC Flora rivistuses meeste jalgpalli 2021. aasta superkarika võitjaks ning Eesti meistrivõistlustel teisele kohale.

Piduliku tänutseremoonia järel vaadati ühiselt kodumaist komöödiafilmi ''Jahihooaeg''. Palju õnne kõikidele sportlastele, treeneritele ja klubidele. Soovime kõigile edukat uut spordiaastat!