Uudised ja teated

« Tagasi

Harku vallas avati tänapäevane esmatasandi tervisekeskus

Harku vallas avati täna pidulikult Tabasalu Tervisekeksus. Avamistseremoonial ütlesid tervistussõnad ning istutasid üheskoos hoone ette pihlaka sotsiaalminister Tanel Kiik, Harku vallavolikogu esimees Kalle Palling ja Harku vallavanem Erik Sandla.
 
Avara tervisekeskuse kahel korrusel on sobivad ruumid ja kvalifitseeritud personal perearsti, hambaravi, ämmaemanda, füsioterapeudi ja koduõenduse teenuse osutamiseks ning apteegi pidamiseks. Samuti on keskuses tööl psühholoogilise ja sotsiaalnõustamise ning teraapiaga tegelevad spetsialistid.
 
Harku vallavanem Erik Sandla sõnul võimaldab tänapäevane esmatasandi tervisekeskus pakkuda mitmekesisemat tervishoiuteenust ühe katuse all. „Kohalikele elanikele tähendab tervisekeskuse avamine seda, et tänu uute perearsti ruumide lisandumisega paraneb arstiabi kättesaadavus ja kvaliteet," lisas Sandla.
 
Tabasalu tervisekeskuse hoone arhitekt on Egon Metusala arhitektuuribüroost Metusala Arhitektid OÜ. Keskuse projekteeris Infragate Eesti AS ning valmis ehitasid PRO Ehitus OÜ ja KRTL OÜ. 
 
Tervisekeskus rajati Teenuste 2 asuva arhitekt Tõnu Liigandi 1972. aastal projekteeritud teenustemaja kõrvale Tui pargi poolsesse külge. Ligi tuhande ruutmeetri suuruse pinnaga keskuse ehitustööde maksumuseks kujunes 1,9 miljonit eurot ning selle valmimist kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
 
Vaadake galeriid www.flickr.com/HarkuVald