Uudised ja teated

« Tagasi

Harku vallas lendavad taldrikud: kus ja kuidas saab discgolf'i mängida?

Discgolf on ala, mis viimasel aina populaarsust kogub. Pole ka ime, sest lihtsate reeglitega mängu harrastatakse vabas looduses ja sellega saab tegeleda vanusest ning vormist hoolimata. Ala äss Mihkel Jürisson räägib täpsemalt.

Mis ja kuidas?

Discgolf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijatel tuleb võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalne ketas korvi visata. Võitja on see, kes kõige väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb üheksast või 18 korvist. Igal rajal algab mäng tiialalt (viskealalt) ja lõpeb sihtmärgis kettidega varustatud korviga. Kui mängija on teinud tiialalt oma avaviske, siis iga järgnev vise tehakse sealt, kus eelmise viske järel ketas peatus. Pärast raja lõpetamist liigub mängija järgmise raja tiialale, kuni kõik rajad on mängitud.

Mäng on sarnane tavalise palligolfiga. Vahe on selles, et palli ja kepi asemel on ketas ning spetsiaalne kettidega korv.

Mitmeid kasulikke külgi

Discgolf on üsna ideaalne moodus mõõdukaks kehaliseks aktiviteediks – saab end nii liigutada kui ka meelt lahutada. Terve pargi läbimiseks tuleb kõndida rajalt rajale ja mänguhoos saab märkamatult läbitud mitu kilomeetrit looduslike takistustega pinda, mis on mängijaile mõnusaks aeroobseks treeninguks värskes õhus. Kettagolfi mängides on terve keha kasutuses ja pärast rajal veedetud päeva on tunda, et oled liigutanud. Kuna eesmärk on ketas lõpuks korvi visata, arendab discgolf suurepäraselt sihtimisoskust ja täpsust. Samuti on oluline valida vastavalt vahemaale õige visketugevus. Mäng sobib suurepäraselt lastega peredele, sest selle kaudu areneb lapse motoorika, mängu on kerge mõista ja nii juurdub ka liikumisharjumus.

Kuidas saada paremaks?

Meie lähikonnas tegutseb kaks suurt keskust: teisel pool Harku järve Paldiski mnt ääres Discland (www.discland.ee) ja Astangu külje all Chilli Discgolfikeskus (www.cdg.ee), mõlemas on kohapeal nii pood, sisetreeningute võimalus kui ka tegelikud kettagolfitreeningud asjatundjate juhendamisel. Discgolf pole ju vaid lustakas jalutamine puhutise ketta viskamisega võimalusega, vaid ka spordiala, mille alaliit (Eesti Discgolfiliit) on EOK liige ning riigi paremad mängijad professionaalsed sportlased.

Varustus on mõistliku hinnaga ja lihtsalt kättesaadav

Discgolf'i mängimiseks ei ole vaja erilist riietust ega jalanõusid, igaüks valib need enda äranägemise ja mugavuse järgi. Samuti on varustus soodne, võrreldes paljude teiste spordialadega. Kettad, mida kasutavad harrastajad ja maailmatipud, on samas hinnaklassis, jäädes vahemikku 10–16 eurot ja alustamiseks piisab ühest kettast.

MARI KUKK

 

Meie vallas on kaks rada: Vääna-Jõesuu ja Muraste rada. Nii need kui ka kõik üle Eesti paiknevad enam kui 130 discgolf'irada on kirjas lehel www.discgolfirajad.ee, kus on leitavad kaardijuhised, korvide arv ja -pikkus. Vääna-Jõesuu raja leidmiseks tuleb minna kooli juurde ja Muraste oma algab Paeplatsi lõkkekoha kõrvalt, mida pole ülearu keeruline leida.