Uudised ja teated

Hea Harku valla rahvas!

Harku valla esmamainimisest möödus tänavu 152 ja valla taasloomisest 29 aastat.
 
Seekord tuli aastapäev teisiti. Siiski avaneb leheveergudel meeldiv võimalus tänada teid kõiki, head Harku valla elanikud! Ilma teieta ei oleks meie valda, ilma teieta ei toimuks vajalikke arenguid. Olen siiralt tänulik kõigile, kes oma nõu, jõu ja hoolega on panustanud meie kodukoha paremaks muutmisesse. Aitäh teile!
 
Lubage siinkohal ära märkida meie valla kaks teenekat inimest, kes seekord said erilise tunnustuse osaliseks.
 
Valla kõrgeima autasu – Harku valla teenetemärgi pälvis Tabasalu ühisgümnaasiumi ettevõtlusõpetaja Krista Savitsch, kes on aastaid olnud koolis pühendunud õpetaja ja ettevõtlikkuse arendamise eestvedaja. Seda kinnitavad ka mitmed rahvusvahelised ja üleriigilised tunnustused.
 
Erna ja Juhan Tui stipendium määrati sel aastal Heinart Puhkimile. Ta on uurinud oma koduvalla ajaloo erinevaid ajastuid, publitseerinud tulemusi erinevates ajalehtedes ja sotsiaalmeedias. Sel aastal uuris ta Tallinna asutuste puhkemajade rajamist Vääna jõe kallastel, millest on praegu näitus arhitektuurimuuseumis. Uurimistöö kõrval korraldab Heinart Puhkim huvilistele retki valla ajaloo- ja loodusradadel.
 
Hea lugeja, järgmisel aastal tähistame koos Eesti riigiga taasloomise 30. aastapäeva. Sama ümmargune number täitub ka meie vallal.  Vaatame lootusrikkalt tulevikku. Seniks soovin, et meil oleks aega, et hoolida, ja silma, et märgata!
 
Uute kohtumisteni!
Erik Sandla, vallavanem
 
 

Palju õnne, meie valla pärlid! Mis tunne on?


    
Harku valla teenetemärgi saanud ettevõtlusõpetaja Krista Savitsch:
"Oi, see oli kahtlemata üllatus, et mina tunnustuse pälvisin, sest meil on vallas palju neid, kes on tunnustust väärt. Aitäh! Eks see motiveerib mind sama tubli edasi olema. "Jätkugu sul ikka seda entusiasmi ja tervist," ütles vallavanem, kui sain teada, et osutusin valituks. Mul jätkub. Nii armas on, kui märgatakse ja tunnustatakse. Küll aga kurvastan õpilasfirmade pärast – neil on tooted valmis, aga laatu ju ei toimu, kus nad asju müüa saaks. Ehk on mõni kohalik firma nõus appi tulema ja laste tooteid jõulukingiks soetama? Või on kellelgi muid mõtteid, kuidas noori toetada?"
     
 
Tui preemia pälvinud giidijuht ja ajaloolane Heinart Puhkim:
"Kui märgatakse, on ikka hea meel. Olen väga tänulik! Et mina Tui preemia vääriliseks osutusin, tuli mulle küll pisukese üllatusena, kuigi mitte täielikult – paar tuttavat andsid mulle märku, et mind on üles antud. Ma olen teinud ja teen ikka edasi seda, mis mulle kõige hingelähedasem on – uurin Sõrve, Liikva ja Ilmandu ajalugu."