Uudised ja teated

Osalege heategevuslikul Sinilille orienteerumisrajal Tabasalus

 

Uus normaalsus kutsub üles looma uusi traditsioone. Sel aastal kutsuvad Naiskodukaitse Harku jaoskonna naised toetama Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning nende lähedasi ja samas ka iseenda tervist ning heaolu värskes õhus liikumise kaudu.

 

Ühise pingutuse tulemusena panid naised Tabasallu üles hariva ning veidi Harku valla ja Tabasalu ajaloole valgust heitva orienteerumisraja.

 

Raja kogupikkus on 9,5 kilomeetrit – seda saab läbida endale sobival ajal ja tempos, võib käia ka mitu korda ja tutvuda vaatamisväärsustega põhjalikumalt. Rajal on 15 kontrollpunkti, mis on märgistatud QR-koodidega – neis peituva info lugemiseks peab eelnevalt olema telefonis QR-koodi lugeja.

 

Raja läbimise ainus eeldus on kaheeurose annetuse tegemine (alati võib ka rohkem). Selle eest saab vastu rajakaardi ja Sinilille rinnamärgi.

 

Raja alguspunkt on Tabasalu keskuses Klooga maantee 7a-l asuv Tabasalu sushi & burger, kus saab kohapeal teha sularahas annetuse. Lisaks sinilillele ja rajakaardile saab endale juba ette tellida maitsva suši, burgeri või erineva lisandiga kausi. Värskes õhus liikumine tekitab kindlasti hea isu ja raja lõpus on tore end premeerida maitsva ning tervisliku söögiga.

 

Rada on avatud 2. aprillist kuni 30. aprillini. Mai alguses loosime kõigi raja läbinute vahel välja ka mõned üllatusmeened. Täpsem info loosimise kohta on kirjas rajakaardil.

 

Peame kinni 2+2 liikumise reeglitest. See tähendab, et koos tohivad liikuda maksimaalselt kaks inimest ja teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvatele peredele.

 

Tule veeda üks mõnus liikumist täis päev värskes õhus, tutvu Tabasaluga ja kutsu ka oma sõpru kaasa lööma.

 

EVE TOBIAS, Naiskodukaitse Harku jaoskond

Foto: naiskodukaitse.ee

 

 

Kas teadsid et ...

  • alates 2014. aastast viib Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega aprillikuus läbi Sinilille kampaaniat, mis kutsub üles kandma Sinilille rinnamärki Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks.
  • tänapäeva veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis, Iisraelis, Süürias, Makedoonias, Adeni lahel ja Vahemerel.
  • veterane on meie seas üle 3000.
  • iga Sinilille märk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö.
  • 2021. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane, nende lähedasi ning tervishoiu ja spordivaldkonda laiemalt. 
  • Sinilille sümboolika müügist saadav tulu aitab Narva haiglal soetada vajalikke seadmeid, MTÜ-l Peaasjad jätkata tegevust vaimse tervise edendamisel, Viljandi linnal rajada välijõusaali ning Eesti Invaspordi Liidul arendada erivajadustega inimeste sporti.