Uudised ja teated

« Tagasi

Kiire interneti võrk jõuab Harku valda

Elektrilevi kodulehelt on võimalik aadressi järgi kontrollida, millal võiks valguskaabli tehnoloogial põhinev avatud kiire interneti võrk kodude ja ettevõteteni jõuda.

Aadressiotsingu abil saab teada, kas konkreetne korter või maja on Elektrilevi 2019. aasta plaanides, kas ühenduse ehitamine on kavandatud järgmise viie aasta sisse või jääb konkreetne aadress esialgsetest viie aasta plaanidest välja. Sel aastal jõuab projekt ka Harku valda, projekteerimisega on alustatud Türisalu ja Suurupi külades.

"2019. aastal oleme suurt rõhku pannud ka nendele piirkondadele, kus teistel telekomiettevõtetel ei ole huvi võrku ehitada ehk nn valgete aladele," ütles Elektrilevi taristu liitumiste teenuste juht Oliver Ruus ja lisas, et firma on eesmärgiks seadnud 2019. aastal välja ehitada ligikaudu 5000 ühendust valgetes alades ja veel 5000 ühendust väljaspool valgeid alasid. Viie aasta jooksul soovitakse kiire interneti võrku ühendada ligikaudu 200 000 kodu.

Esimestes piirkondades loodab Elektrilevi võrguga liitumise võimaluse avada juunikuus. "Pakume liitumisvõimalust sel hetkel, kui saame garanteerida, et kuni kuue kuu jooksul ehitame konkreetsele aadressile ühenduse valmis. Peale kodulehel oleva info anname ka kõikidele majapidamistele personaalselt kirja teel teada, kui oleme piirkonnas liitumise võimaluse avanud," ütles Ruus.

Liitumine Elektrilevi kiire interneti võrguga hakkab maksma 199 eurot. Elektrilevi toob sidevõrgu maja fassaadini, harvemal juhul, kui esinevad tehnilised takistused või majaomanik seinale toomist ei soovi, tuuakse võrk kinnistu piirini. Juhtme majja viimine võib tähendada täiendavaid kulusid. Teenuse tarbimiseks tuleb kliendil pärast võrgu valmimist valida omale ka teenusepakkuja.

Kui otsing annab tulemuseks, et teie kodu ei ole järgmise viie aasta ehitusplaanides, ei tasu lootust maha matta. "Plaanid on tehtud peamiselt arvutisimulatsiooni abil, mis on arvestanud võrgu konfiguratsiooni konkreetses piirkonnas ja sooviavalduste arvu. Kuid projekteerimise ajal, kui projekteerijad on piirkondi läbi käinud, on tihti selgunud, et meil on tegelikult mõnevõrra rohkem aadresse võimalik võrku ühendada," täiendas Ruus.

ELEKTRILEVI

 

--- Uurige lisa: www.elektrilevi.ee/kiireinternet