Uudised ja teated

« Tagasi

Kogemuste vahetamine mehhiklastega

Veebruaris ja märtsis avasid Tabasalu Ühisgümnaasium ning Rannamõisa lasteaed lahkelt oma uksed kolmele Mehhiko tudengile, kes on Eestis pooleaastase programmi ADN raames.

Soe kohtumine 12. klassi õpilastega pakkus Eesti ja Mehhiko noortele võimaluse oma koduriigi rõõmudest ning väljakutsetest rääkida. Muu hulgas jagasid TÜG-i õpilased ka oma õpilasfirmade kogemusi ja Mehhiko noored tutvustasid visiidil sündinud algatusi, nt koostöö ühe Mehhiko ja Eesti ülikooli vahel, Eesti-Mehhiko ujumisvõistlus.

Mehhiko noored kohtusid ka 2.b klassi õpilastega, kes said loodetavasti lõbusast kohtumisest täiendavat motivatsiooni inglise keele õppimiseks.

De Alba Raza Fundacióni rahastatav programm ADN toetab positiivsete muutuste elluviimist ühiskonnas, aidates muu hulgas kaasa sotsiaalselt haavatavate gruppidega tegelevate organisatsioonide arengule. Programm pakub osalejatele võimaluse arendada oma liidrioskusi, luua uusi suhteid ning koguda teadmisi ja kogemusi, mida ühiskonna arengu toetamisel kasutada. Klimaatilise, sotsiaalse ja kultuurilise mitmekesisuse paremaks tajumiseks elavad noored kümme nädalat kahes riigis, sh Eestis.

Mehhiko noori võtsid lahkelt vastu ka teised organisatsioonid: riigikogu, Maailmakoristuse SA, Lootuse Küla MTÜ, Heateo SA, Toidupank. Muu hulgas õnnestus mehhiklased kohtusid ka Martin Villiguga, kes on Heateo SA haridusfondi üks kaasasutajaid, ja Eesti Ettevõtlike Noorte Koja presidendi Anni Ojaga.

Kaidi Peets

TÜG-i lapsevanem, Adelante Koolitus OÜ partner, juhtide ja meeskondade coach