Uudised ja teated

« Tagasi

Mängulusti, treeningvõimalusi ja silmailu

Kõige rohkem muutusi toob valla ilmesse suvi, nii on ka viimased kuud olnud toimekad – juurde on tulnud kolm mänguväljakut, jõulinnak, pingid ja prügikastid.
 
Mänguväljakud Suurupisse ja Kumnasse
Kuna eelmisel aastal sündis meie valda rekordiliselt lapsi ja mitmed varasemad atraktsioonid on amortiseerumas, panustab vallavalitsus üha enam erinevatele vanuserühmadele uute rekreatsioonivõimaluste loomisesse. "Tänavune juuni oli möödunud aastatega võrreldes märksa viljakam – valmis kolm uut mänguväljakut, kaks Suurupisse Metsamirdi ja Vaikuse teele ning üks Kumnasse, Kultuuriaida kõrvale," sõnas valla heakorra spetsialist Brigita Perm.
 
Kõikide mänguväljakute puhul on arvestatud, et tegemist oleks nii beebidel kui ka suurematel lastel. "Väljakutel on tava- ja beebiistmega kiiged, liivakast ning mängulinnak. Metsamirdi tee mänguväljakul on ka kaalukiik ja Kumna mänguväljakul lisaks pesa-, kaalu- ning vedrukiik, mis on ka aiaga piiratud," täiendas spetsialist. Veel paigaldati Tabasalus Lasteaia tn 9a mänguväljakule peale olemasolevate atraktsioonide beebi- ja tavaistmega kiik.
 
Kumna mänguväljaku atraktsioonid paigaldas TipTipTap OÜ ja väljaku maksumus oli 30 000 eurot. Metsamirdi ja Vaikuse tee mänguväljakud paigaldas MoTeh OÜ ja nende maksumus oli 10 000 eurot.
 
Jõulinnak Vääna-Jõesuusse
Valla ainus avalik supelrand sai juunis esimese välijõusaalipargi, kuhu paigaldati seitse trenažööri ja rajati street workout'i plats. "Trenažööridel ja treeningplatsil saab tugevdada kõiki lihasgruppe ning proovile panna oma oskusi olenemata eesmärkidest: treenida jalgu või käsi, ronida rippredelil või painutada rööbaspuudel. Turvalisuse tagamiseks on oluline aga enne treenimise alustamist tutvuda juhenditega," sõnas Perm.
 
Asukoha valikul osutus võitjaks mändidealune väljak, mis on rannale piisavalt lähedal, ent samas oleks ka privaatne. 
 
Linnaku ehitas TommiPlay OÜ, atraktsioonid maksid 15 000 eurot.
 
Samuti paigaldati randa paar lisapinki – üks jõulinnaku juurde, teine sügisel kaasava eelarve projektist rajatava köispüramiidi juurde.
 
Heakord Tabasalus
Kevadsuvisel perioodil on mitu korda olnud probleeme Tui pargi prügikastide ümbruse jäätmetega, loodetavasti lahendab uus prügikast sellegi mure. "Paigaldasime hooajaks ajutise prügikasti Tui pargi suuremate laste mänguväljaku juurde. Tuletame aga meelde, et ühel hetkel võib ka see olla jäätmetega täitunud. Seega palume kõigil sellises olukorras jääda viisakaks ja mitte visata jäätmeid maha. Kui märkate, et vajalik oleks lisatühjendus, andke sellest teada e-posti aadressil Brigita.Perm@harku.ee," rõhutas Perm.
 
Lemmikloomaomanikele on rõõmusõnumiks uued prügikastid. "Paigaldasime jalutusplatsile ja Teelahkme lasteaia lähedusse uued koerte väljaheidetele mõeldud prügikasti, mille juures on ka sobilikud kilekotid."
 
Lisaks vahetati välja skatepark'i ja vallamaja ümbruse prügikastid. Viimase läheduses vahetati ka amortiseerunud pingid uute vastu, mis telliti ViaCon Eesti AS-ist. Kõik prügikastid soetati Extery OÜ-st.
 
HARKU VALLA TEATAJA