Uudised ja teated

« Tagasi

Meelespea: hoidke oma vara varaste eest ja liigelge turvaliselt

Suvi on õige pea kätte jõudmas ja sellega seoses anname näpunäiteid ning teeme tähelepanekuid vara hoidmise ja liikluse kohta, et suvi võimalikult turvaliselt mööda saata.

1 Kodust lahkudes sulgege uksed, väravad ja jälgige, et hoovi ei jääks vedelema väärtuslikke asju. Jalgrattad, muruniidukid või muu selline on varastele hea saak. Tõstke esemed kuhugi lukustatud ruumi silme alt ära. Kui naabritega on head suhted, oleks hea, kui annaksite ka neile infot, et lähete mõneks ajaks kodust minema, et nad saaksid teie elamisel silma peal hoida.

2 Lisaks on oluline oma vara eest hoolt kanda ka väljaspool kodu. Kahjuks võib tihti märgata, et kaupluste juures olevad jalgrattad on jäetud lukustamata, see aga teeb nende ära viimise ülilihtsaks. Igal aastal varastatakse nii mõnigi hooletult jäetud jalgratas.

3 Kui olete sõiduauto ära parkinud ja lahkute, veenduge, et te pole jätnud nähtavale kohale väärtuslikke esemeid. Isegi tavaline tühi kilekott võib pikanäpumeestes tekitada huvi, mis selle sees on, ja tagajärjeks võib olla katkine aknaklaas.

4 Suvisel ajal on palju igasuguseid üritusi ja vähese riietuse tõttu on oma asju üsna raske kuhugi panna, eriti nii, et neid ei oleks kerge kätte saada. Soovitatav on näiteks telefon ja rahakott pista suletavasse taskusse, eriti hea, kui see on põuetasku. Pükste tagataskust kipuvad asjad niisamagi välja kukkuma ja kaduma. Seltskonnaga randa minnes oleks hea, kui üks jääks asju valvama, kuni teised ujuvad.

5 Mootorsõiduki või rattaga sõites pidage kinni liiklusreeglitest. Arvestage, et suvisel ajal on terve päeva jooksul rohkem lapsi ringi jooksmas ja rattaga sõitmas. Lapsevanemad võiksid neile üle rääkida ka põhilised liiklusreeglid, näiteks teede ületamine ülekäigurajal ja -kohas.

6 Kontrollige, kas teie ja teie lähikondlaste rattad ning kiivrid on korras ja neile ka parajad.

7 Olge kergliiklusteel tähelepanelik ja käituge vastavalt reeglitele, kuna nendel teedel on teisigi liiklejaid, kes jalutavad, jooksevad, sõidavad rulluiskude, rattaga jne. Siinjuures ei saa ka unustada, et jalgratturitel on kohustus jalakäijatest mööduda jalakäija kiirusel, et see oleks turvaline. Lähenedes tuleks endast aegsasti ka signaalkellaga märku anda. Liiklema peab tee paremal pool, et ka vastutulijatel oleks ruumi.

Kui näete kahtlast tegevust, teavitage sellest politseid hädaabinumbril 112.

RENÉ UUSTALU

Piirkonnapolitseinik