Uudised ja teated

Naiskodukaitse kutsub ohutushoiulaagrisse!

Naiskodukaitse korraldab 1.2. juunil esimest korda Meriküla spordi- ja õppekeskuses tasuta ohutushoiulaagri organisatsiooni mittekuuluvatele naistele. Laagri töötubades saab teadmisi, nõuandeid ja praktilisi võtteid esmaabist enesekaitseni.

Laagri töötubade teemad on esmaabi, sõdurioskused, enesekaitse, tuleohutus, massiüritustel käitumine, kodused evakuatsioonivarud ja looduses hakkama saamine. Nendest saab iga registreerunu valida kolm, millest osa võtta. Sihtgrupp on naised, kes ei kuulu Naiskodukaitsesse. Osalejad võivad soovi korral kaasa võtta ka lapse alates 7. eluaastast, laste tegevusi korraldavad kogenud tegevusjuhendajad. Et võimalikult paljud hädaolukorras tegutseda oskaks, oleme välja töötanud ka mobiilirakenduse "Ole valmis!". Naiskodukaitsjatele on kogu selle info jagamiseks välja töötatud ohutushoiukursus, mille teemadega nüüd ka organisatsiooni mittekuuluvad laagris tutvuda saavad. Näiteks saab teada, millised varud võiksid kodus olla, et iseseisvalt koos perega nädal aega toime tulla. Kus ja kuidas neid varusid hoida? Millised on teie pere hädavajadused? Mida tuleks arvestada enne loodusesse minekut ja mida kaasa võtta, et olla valmis ootamatuteks olukordadeks?

Turvalisema elu suunas

Esmaabi töötoas võtame ette elustamise teema ja tuletame meelde haavade sidumise. Kuidas aga teadlikult õigesti käituda, kui tuleb massiürituselt, näiteks kontserdipaigast kiiresti lahkuda? Kuidas hoida ühendust, kui kaotate üksteist silmist ja mobiililevi ei ole? Sõdurioskuste töötuba võib pidada ainulaadseks – näiteks saab ise kogeda seda, kuidas käib sõdurikoti pakkimine ning millest ja kuidas püstitada telk, kui telki ei ole. Tuleohutuse töötuba on kui klassika ajal, mil tuleb sagedasti ette näiteks toidukõrbemise peale päästekutseid. Enesekaitse töötuba saab iseloomustada kolme sõnaga: "Väldi, võitle, vilista!" See tähendab, kuidas ära tunda ja vältida võimalikke olukordi ning kohti, kus võid ohvriks sattuda. Kas teadsite, et võite ka ise rünnakuid tahtmatult provotseerida? Räägime sellestki, mida teha siis, kui olete sattunud kurikaelaga silmitsi, ja kuidas talitada pärast konflikti. Lisaks võtame koos läbi praktilised võtted, mis võiks osalejat innustada lisatreeninguid plaanima.

Need on vaid mõned näited, millest laagrisse tulnud naised osa saavad. Kui kokku on tulemas sadakond naist, siis boonusena saab igaüks kindlasti uusi kontakte. Kohtade arv laagris on piiratud.

Elisa Jakson

Naiskodukaitse arendusspetsialist

 

--- Infot registreerumise kohta leiab Naiskodukaitse kodulehelt www.naiskodukaitse.ee