Uudised ja teated

Õppetöö Tabasalu Ühisgümnaasiumi Meriküla õppehoones jätkub tavapärases rütmis

Tallinna Halduskohus ei rahuldanud 17. septembril kaebajate nõuet viia õppetöö üle Muraste Kooli ning viitab eelkõige menetluslikele puudustele Tabasalu Ühisgümnaasiumi (TÜG) põhimääruse muutmisel pidades põhjendatuks, et enne on olemas kehtiv haridusvaldkonna arengukava, millest lähtuvalt TÜGi põhimäärust muudetakse.
 
Kohtuotsus kohustab uuesti otsustama TÜGi põhikooli III kooliastme õppetegevuse asukoha üle Muraste-Suurupi piirkonnas. Tänaseks on vastu võetud ka haridusvaldkonna arengukava aastani 2024, millest tuleb uue otsuse tegemisel lähtuda ning selgitada ühtlasi põhjalikumalt lahti otsuse seletuskirjas kaalutlusi.
 
Kohtuotsus ei ole jõustunud ning selle võib edasi kaevata 30 päeva jooksul. Vallavalitsus esmalt tutvub kohtuotsusega lähemalt ning seejärel kujundab oma seisukoha. 
 
Tänavu suvel vaidlustas 24 õpilast otsuse, millega neile määrati III kooliastme õppekohad TÜGi Meriküla õppehoones. Merikülas käib koolis kokku 89 õpilast.
 
Endine piirivalvekolledži õppehoone kohandati sel suvel kaasaegsetele kolmanda kooliastme nõuetele vastavaks õpikeskkonnaks. Lisaks pakub Meriküla hoone väga häid võimalusi mitmekülgsete huviringide läbiviimiseks – seal on võimalik korraldada eri spordiringe, näiteks saalihoki, jalgpall, korvpall, võrkpall jne. Samuti võeti kasutusele Tilgu teele paremini sobivad väiksemad koolibussid, mis noori turvaliselt kooli ja tagasi sõidutavad.
 
Foto: Arno Mikkor