Uudised ja teated

« Tagasi

Robootikaseminar „Õpime ise ja õpetame teisi“

Kogemuste rikastamiseks meis endis ja ideekorjete saamiseks robootikavaldkonnas korraldasime Pangapealse Lasteaias üle-eestilise robootikaseminari, et õppida ise ja jagada kogemusi.

Tore on tõdeda, et lasteaiad väga innukalt järjest rohkem tehnoloogiaharidusega tegelevad. Õdus ja hubane seminarilahendus koosnes kahest osast.

Esimeses osas rändasime robootikamaailmas läbi erinevate esitluste ning teises osas oli võimalus ise siseneda robootikamaailma-katsuda, avastada, kogeda. Kokku osales seminaril 52 robootikahuvilist üle-Eesti.

Seminaril saime teadmisi uuematest hangetest Hitsa esindaja Kristi Salumi kaudu. Insplay esindaja Mari-Liis Peets jagasteadmiseid, kuidas luua keskkond STEAMi toetamiseks läbi robootikavahendite, robootikaring Vaida lasteaiast andis näpunäiteid oma tegemistest. Põnevaid töötubasid jagasid Tallinna Pääsusilm lasteaed, Narva lasteaed Põngerjas, Liikuri lasteaed, Pangapealse Lasteaia õpetajad.

Töötubades askeldasid programmerimisoskusega WeDo 2.0 robot, intelligentne unistuste haridusrobot Dash, mis reageerib häälele ja omab viit erinevat äppi, põrandarobotid Blue Bot käsulugejatega ja Bee Bot, kõige väiksem joonelt joonele liikuv Ozobot ja nutirakendusega juhitav ja programmeeritav robotpall Sphero, mis pakub lõputuid võimalusi loovaks ja mänguliseks õppimiseks vees ja õues

Lastes saab arendada uurimuslikku ja teaduspõhist lähenemist, loomuomast uudishimu, õpimotivatsiooni vaid siis , kui õpetajatel püsib tahe aidata lastel läbi mänguliste õpitegevuste omandada erinevaid teadmisi, mis on iseloomulikud 21. sajandi oskustele. Oluline on säilitada avatus õppida uusi asju ja lähenemisi.

Kairi Tammiste

Pangapealse lasteaed