Uudised ja teated

« Tagasi

Saage tuttavaks, sündis meie kauaoodatud 15 000. vallaelanik!

Kuidas teie reageeriksite, kui saaksite telefonikõne "Palju õnne, teie äsja sündinud poeg on 15 000. vallaelanik!"? Värske ilmakodaniku isa Annes arvas, et tegu on tüngakõnega. Asi oli naljast kaugel – 9. mail oli noor pere vallavanema vastuvõtule palutud.

Ema Kristel (33) ja isa Annes Uibo (35) saabusidki, kalleim varandus süles, vallamajja pidulikule vastuvõtule. Värsket elanikku tulid uudistama ja tervitama vallavanem Erik Sandla, abivallavanem Maris Viisileht ning sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Tiia Spitsõn. Poiss, kes tuli ilmale 26. aprillil, kaalus sündides 3694 grammi ja oli 51 sentimeetrit pikk. Christer Anders ja tema vanemad said tähtsündmuse puhul kingiks graveeringuga "Harku valla 15 000. elanik" tordilabida ja Tabasalu Spordikompleksi 150-eurose kinkekaardi. Et pisikesest ikka tugev ja terve vallaelanik sirguks.

Et kasvaks üks tubli inimene

Kohvilaua taga juttu ajades läks aeg kiirelt, Christer Anders lasi vahepeal silma looja ja ainult korraks soovis söögipausi. Ema kirjeldas kahenädalast poega kui erakordselt rahulikku ja head last, kuigi hiljuti sai ta esimese D-vitamiini doosi ning seepärast vaevab põnni gaasivalu. Paari esimest ühist last hüütakse pereringis Peebuks, sest kui ta veel ema kõhus oli, kutsuti teda beebiks ja beebsuks ning sealt hüüdnimi tuligi. Kristel tõdes, et rasedus oli vaevatu ja sünnitus pigem kerge. Annes oli samuti sünnitusel abiks ja toeks. Mehel on ka 15-aastane tütar, kes lubas lapsehoidmisel abiks olla.

Täiuslik lapsepõlv

Kristel ja Annes on paar olnud mõni aasta, kuid tunnevad teineteist juba 16 aastat.  Isa Annes on elupõline Harku valla elanik, vahepeal elas paar aastat Peetri kandis, nüüd juba aastaid Harku alevikus. Kristel, kes töötas enne lapse sündi maaeluministeeriumis, tagasi tööpostile ei kiirusta, vaid plaanib lapsega rahulikult kodune olla ja talle pühenduda. Vallaelust rääkides kiitis ta, nende kandi tänavad lükatakse alati kiiresti lumest puhtaks ja läbipõlenud tänavavalgustuski saab väga ruttu korda. Murekohaks on tema sõnul praegu aga Christerile lasteaiakoha saamine. Vallavanem rahustas, et kindlasti leitakse lahendus ja muretseda ei tasu. Väikeettevõtjast Annes, kes tegeleb transporditeenusega, ütles, et vaatab huviga kõikvõimalikke huviringe, kuhu poiss tulevikus panna. Igale poole kohe tahaks! Kristel hoidis meest tagasi ja ütles, et eks kõigepealt peab vaatama, mis huvid lapsel on. "Muidugi mõista," sõnas Annes ja lisas: "Tahan, et tal oleks õnnelik ja rõõmu täis lapsepõlv."

Tulevane juht?

Olulisim väärtus, mida lapsele anda, on ema-isa sõnul perekond, ühtehoidmine ja usaldus. Missugune inimene Christerist kasvab ja kelleks ta saada võiks? "Tubli inimene, ma loodan," ütles Annes. Ja ema naeris: "Tulevane vallavanem!", mille peale praegune vallavanem rõõmustas, et siis on hästi, järelkasv olemas. Sandla ütles, et küll oleks hea, kui kõik, kes vallas elavad, kuid on sisse kirjutatud mujale, end siiski ühel päeval ka vallaelanikuks registreeriksid. Kes teab, millal me siis järgmist juubelit tähistada võiksime?

MARI KUKK

 

Rahvastikuregistri andmete järgi on Harku valla elanike arv 1. mai seisuga 15 008. Viimased 5000 elaniku on Harku valda elama asunud 12 aasta jooksul. 2007. aastal ületas elanike arv 10 000 piiri, enne seda oli suurem rahvastikujuubel – 5000 – 1993. aasta alguses.