Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu koolis õpib parim muinasjutukirjutaja

Veebruaris kuulutas JA Eesti välja vabariikliku ettevõtlusmuinasjuttude võistluse 4.–9. klassi õpilastele. Esikoha sai Tabasalu Ühisgümnaasiumi 6.b klassi õpilane Grete Rüütli muinasjutuga "Kolm pagaripõssat".

Kolm pagaripõssat

Elasid kord kolm põrsakest. Nagu arvatavasti kõik juba teavad, siis kolm põrsakest ehitasid endale eelmisel sügisel majad, et talv üle elada. Kõik põrsakesed ehitasid omale sellise maja, nagu nad ise tahtsid.

Nende ehitustööd takistas hunt, kes tahtis põrsakesed nahka pista, sest tal oli tohutu nälg. Kahe põrsa nõrgad majad oli hunt puhudes hävitanud. Kolmanda põrsakese maja oli kividest ja seda hunt hävitada ei suutnud. Hunt otsustas majja ronida korstnast, kuid korstnas oli tuli ja hunt kõrvetas ennast ära. Peale kõrvetavat valu pani hunt ulgudes vehkat.

Sellel aastal polnud põrsakesed kriimsilma näinud ja otsustasid kodu lähedale metsa marjule minna. Põrsakesed korjasid korvitäie vaarikaid, ämbritäie maasikaid ja kärutäie mustikaid. Põrsakestel oli nii palju marju, et nad otsustasid ühiselt luua ettevõtte marjade müümiseks. Õhtul valmistasid põrsakesed marjadest kooke, moose, mahlasid, pirukaid, kompotte ja veel ja veel ja veel. Järgmise päeva hommikul marssisid põrsakesed linna ja panid oma müügiputka püsti. Putka peal seisev silt lausus "Kolm metsikut marja!". Põrsad müüsid oma kaupu, kuni nad märkasid, et kari hunte nende suunas ähkides ja ulgudes kihutasid. Üks hunt oli neile äärmiselt tuttava näoga.

Polnud ka mingi ime, see oli toosama hunt, kes eelmise aasta sügisel põrsakesi näljaselt taga ajas. Hunt ja tema semud jõudsid koos putkani ja hundi suust kukkusid välja ähvardavad sõnad: "Kättemaks!" Põrsakesed ja ostjad ehmusid ning jooksid kiiresti ära. Üks põrsakestest vaatas veel taha ja nägi, kuidas hundikari nende töö ja vaeva ära hävitasid. Kõik oli lõhutud ja nahka pistetud. Põrsakesed jõudsid ohates koju. Üks põrsakestest lausus kohe: "Vennad, me ei anna alla!"

Põrsaste uus müügiplaan sai valmis. Põrsakesed otsustasid, et hakkavad oma küpsetisi ja tooteid vaikselt ning salaja müüma, et hundid ei pane tähelegi. Nad teadsid, et hundid ei oska arvutit kasutada, seega tegid nad kodulehe ja hakkasid oma saadusi müüma internetis.

Kolm põrsakest müüsid oma kaupa, kuni neil oli nii palju raha ja said osta materjale suure poe ehitamiseks. Nad olid väga head ehitajad, võiks isegi öelda, et ühed parimad, keda teatakse, ja võib lausa kihla vedada, et koos suutsid nad teha vaid parimat.

Möödus pikk aeg ja saabus taimede tärkamise aeg, kevad. Maja oli valmis ja põrsakesed said lõpuks oma marja- ja pagariäriga alustada. Põrsad otsustasid kaua nime üle ja lõpuks otsustasid panna oma poe nimeks Pagaripõssad.

Põrsaste äri oli nii hästi läinud, et põrsad said kuulsateks ehitajateks ja veel kuulsateks pagarivendadeks. Hundid aga jäid vaesteks hulgusteks edasi ega saavutanud oma kurjusega tuhkagi. Nüüd teavad kõik, et see, kes pingutab ja vaeva näeb, saab võrratu vaevatasu. Kui nad surnud ei ole, siis tegutsevad kolm põrsakest tänaseni.

GRETE RÜÜTLI

Tabasalu Ühisgümnaasium 6.b

 

 

Ettevõtlusmuinasjuttude võistlusele laekus 195 tööd. Töid hindas žürii kahes vanuserühmas ja välja jagati kümme auhinda, millest viis tõid koju Tabasalu Ühisgümnaasiumi õpilased.

Õnnitleme!

4.–6. klasside arvestuses:
1. koht:
Grete Rüütli (6.b klass) muinasjutuga "Kolm pagaripõssat".
2. koht: Paul Oskar Tomberg (5.b klass) muinasjutuga "Raudmees".
Eripreemia „Parim tarkust väärtustav muinasjutt": Gert Martin Savitsch (6.b klass) muinasjutu "Tarkusetablett" eest.
Õpilasi juhendas õpetaja Janika Ojamäe.

7.–9. klasside arvestuses:
3. koht
: Kevin-Markus Paulmann (7.d klass) muinasjutuga "Jänese ja karu äri".
Eripreemia „Parim kuuldemängu": Rico Praks, Vivian Kolberg, Karoliina Liis Ruuto (7.b klass) muinasjutuga "Gilgamore ja tema planeet".
Õpilasi juhendas õpetaja Krista Savitsch.