Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkestri rivitrummarid tähistasid juubelit

Kümnend tagasi sündis rivitrummarite grupp, mängijaid on aastate jooksul olnud üle kahekümne.
 
Ajast, mil dirigent Valdo Rüütelmaa puhkpilliorkestri juurde esimese rivitrummarite grupi moodustas, on möödas kümme aastat.
 
Praegu on rivitrummarite grupis järgmised liikmed: Geidi Kukk, Elisabeth Kukk, Natali Pajuste, Johanna Rüütelmaa, Elisabeth Mihhalski, Emma Elisabeth Kalev, Marika Eljas, Martin Pajumaa, Samuel Kukk ja Riina Rüütelmaa. Oleme koos mänginud 2016. aastast. Nädalas teevad rivitrummarid ühe proovi, enne esinemist teeme ka lisaproove. Esinemisi on aasta jooksul päris mitu, nii koos orkestriga kui ka eraldi. Oleme esinenud Harjumaa Ballil, moeetendusel, rongkäikudel, käinud nii Soomes, Europeade festivalil kui ka mujal. Oma ekstravagantsete vormide eest suur aitäh Tabasalu muusikakoolile, Harku vallavalitsusele ning õmblejale Urve Välile.

Erilised etteasted

Sünnipäeva puhul on alati tore kutsuda külalisi ja korraldada üks korralik kontsert. Nii me 2. novembril ka tegime. Kohale tulid külalised Pärnumaalt, Harjumaalt ja Soomest. Helilooja ja löökpilliõpetaja Janne Ikonen on meid koolitanud kolm aastat, igaks koolituseks ka ühe marsi rivitrummaritele loonud. Kontserdi esimeses pooles kõlasid Tabasalu rivitrummarite marsid eri kollektiivide esituses.
 
Oma etteastega rõõmustasid kontserdipublikut ka Pärnu-Jaagupi muusikakooli rivitrummarid, Keila linnaorkestri rivitrummarid ning Janne Ikonen kolmeosalise sooloteosega trummikomplektil.
 
Kontserdi teises pooles esitasid Tabasalu rivitrummarid oma kava koos Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkestriga. Kontserti ilmestas ka liikumisrühm Caroline Sügise juhendamisel.
 
Sünnipäeva puhul saime ka õnnitlusi-kingitusi. Rivitrummaritele kujundas kingituseks kaunid karbid Kaie Teder Tabasalu Käsitöökambrist, kringli küpsetas Värska Pagar ja peolaua kattis Tabasalu muusikakool. Aitäh!
 
RIINA RÜÜTELMAA
Tabasalu muusikakooli puhkpilliorkestri rivitrummarite juhendaja
 
Trummide põrinal tähistati muusikalise tiimi sünnipäeva. Foto: Catherine Kalev