Uudised ja teated

« Tagasi

Talgukevad on alanud

"Teeme ära!" talgupäeva meeskond kuulutas alanuks talgukevade, mis kulmineerub 4. mail peetava üle-eestilise talgupäevaga.

Töid ja tegemisi mahub aga talgupäeva mitmesuguseid. Muu hulgas kutsume kõiki kaasa lööma laulu- ja tantsupeo talgutel, nurmenukutalgutel ja õueraamatukogude meisterdamises.

Laulu- ja tantsupeo talgud

Juubelilaulu- ja tantsupidu ning üle-eestiline "Teeme ära!" talgupäev on kantud ühistest väärtustest – koos panustades näitame hoolimist oma kodust. Üleskutse keskmes on korraldada talguid kõigis maakondades tuleteekonnale jäävates paikades, et seeläbi tuua rohkem tähelepanu kõigile kohalikele kultuuriväärtuslikele kohtadele, mis on seotud laulu- ja tantsupeoga.

Õueraamatukogude ehitamine

Külaliikumise Kodukant ideest sündis talgukevade üleskutse meisterdada oma kogukonnale õueraamatukogu.

Raamatukogud aitavad edendada inimestevahelist suhtlust lugemisvara jagamise näol ja innustavad kogukonnas jagama, vahetama ja ühiskasutusse andma ka muid tarvilikke asju, näiteks tööriistu, tehnikat või teisi vahendeid, mida koos on otstarbekam omada ja kasutada.

Meisterdamiseks sobivad hästi taaskasutatavad materjalijäägid. Kohavalikul tasub lähtuda sellest, kus kõige rohkem inimesi liigub. Õueraamatukogu võib ka võõbata oma kodukihelkonna värvidesse.

Nurmenukutalgud

Koos Tartu Ülikooli teadlaste ja Eestimaa Looduse Fondiga kutsume liituma nurmenukutalgutega. Tuttav kevadlill on taim, millel on isegi palja silmaga võimalik õie järgi geenitüüpi eristada. See lill aitab meie teadlasi olulise eesmärgi saavutamisel: hinnata Eesti looduse tervislikku seisundit, liikide ja elupaikade käekäiku.

Nurmenukutalgud sobivad hästi koolidele ühiseks väljatulemiseks klassiruumist, kuid nurmenukud saab talgupaigas vaatluse alla võtta ka pärast muude talgutööde tegemist. Aprilli keskpaigas avaneb ka nutiveeb, mis on varustatud spetsiaalse tehnilise lahendusega nurmenukutalgutel kogutava vaatlusinfo edastamiseks teadlastele.

Lisainfo

Kõik talgujuhid, kes on oma talgud üles tähendanud talguveebi, saavad talgute ettevalmistamise hõlbustamiseks talgute stardipaketi.

Ilusat talgukevadet!

ERKKI PEETSALU
"Teeme ära!" meeskond

Registreeri ja vaata talguid: www.teemeara.ee