Uudised ja teated

Valda on sündimas uus kergejõustiku põlvkond

Esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 12 toimuvad Tabasalu staadionil noortele suvised kergejõustiku treeningud, kus saab innuka kehakultuuritudengi juhendamisel alast maigu suhu.

Tabasalu staadionil oli „kehva suusailmaga" 2. juuli keskpäeval kohal tosin krapsakat noort, valmis alustama kergejõustiku treeningut Harku vallast pärit 23-aastase andeka murdmaajooksja Karel Hussari juhendamisel. „Võite mind kutsuda treeneriks või Kareliks või öelda lihtsalt jou, sina," julgustas treener poisse ja tüdrukuid, keda oli seal nii 6- kui ka 12-aastaseid ning kes kibelesid teada saama, mis edasi toimuma hakkab. Oli see sügisehõngune ilm või kiiret maandust vajav energia, ent juba soojendusringist ümber staadioni kujunes omamoodi mõõduvõtmine. Meeleoluka, kuid samas põhjaliku soojenduse järel proovisid spordisõbrad mullu põhjalikult renoveeritud staadioni esimeses kergejõustikutrennis ala sissejuhatusena madalstarti ja lühemaid jooksudistantse. Trenni viimane kolmandik möödus juba eriti hoogsalt – liikumismängud kütsid noorte seljad kuumaks ja meeleolu üles. Veelgi särtsakamaks kujunes kahe päeva pärast juba järgmine trenn, kus osalejate arv oli praktiliselt kolmekordistunud ning prooviti ära tõkkejooks ja kaugushüpe.

 

Mänguliselt aladega tuttavaks

„Esimestes trennides me pigem tutvume erinevate aladega ja proovime neid, hiljem hakkame juba ka tehnikaga rohkem tegelema," tutvustas Tartu Ülikoolis kehakultuuri õppiv Karel kergejõustikutreeningute kulgu. Praegu toimuvate trennide esimene tund on pühendatud kergejõustiku spetsiifilistele aladele – hüpatakse kaugust, visatakse palli, tehakse kiirjooksu ja tõkkejooksu. Viimane pooltund on aga mänguline, kus lapsed saavad mängida palli- ja jooksumänge. „Esimese trenni põhjal saan öelda, et vaatamata suurele vanusevahele said lapsed omavahel ilusti hakkama – suuremad arvestasid väiksematega, väiksemad jällegi ei kartnud suuri," oli treener rahul. Siiski kaaluvad treeningute korraldajad võimalusi trennide läbiviimisele veel kedagi abiks saada või treeningud mitmesse gruppi jagada, et trennid toimiksid hästi ka siis, kui huviliste arv kasvab veelgi. Treeningutega liituda võib igal ajal, nimekirja lukku ei panda. „Kõik kooliealised lapsed on trenni oodatud – tulge ainult kohale, vaadake, mis me siin teeme, ja kui meeldib, tulge järgmine kord jälle," kutsus Karel.

 

Soov luua kergejõustikuklubi

„Kergejõustik on väga mitmekülgne ala, mis annab tugeva keha, hea rühi ja kehalise võimekuse tegeleda edasi ükskõik millise teise spordialaga või toetab ka teiste aladega tegelemist," märkis Jaanika Pettai, kes on ise kõrgel tasemel kergejõustikuga tegelenud, andnud treeninguid ja kehalise kasvatuse tunde Tabasalu koolis ning on Tabasalu kergejõustikutreeningute üks taaselustajatest. Ta on valmis ka ise abitreenerina panustama – juunis toimunud proovitrenni viiski läbi tema koos Tibutare Lasteaia liikumisõpetaja Anna Sõõrdiga. Kergejõustikutreeningute mõtte algataja on aga Külli Raudsepp-Vihuri, kes on spordielu korraldamise pisiku saanud lapsepõlvekodust kaasa ning Tabasalu staadioni põhjaliku renoveerimise järel ootas kannatamatult, et seal ka elu käima hakkaks. Et asjade käiku kiirendada,  otsustas Külli koos kampa kutsutud mõttekaaslaste Jaanika Pettai, samuti Sigrid Nieländeri ja Jaana Karilaidi ning haaras n-ö härjal sarvist. „Praegu teeme me iga päev tööd selle nimel, et saaksime sügisel alustada regulaarsete kergejõustikutreeningutega. Meil on hea meel tõdeda, et huvi selle vastu on vägagi suur," kinnitas Külli, et nende plaanid on püsivamad ning eesmärgiks on kergejõustik Harku vallas taas au sisse tõsta. Naiste püüdlusi toetab ja elab neile kaasa ka Jaanika kunagine õpetaja Enn Roosi – legendaarne treener, kes lõi omal ajal Harku vallas tugeva kergejõustikutraditsiooni. „Head nõu ja tuge, aga ka positiivset suhtumist oleme saanud veel paljudelt – vallavalitsuse ametnikelt, Eesti Kergejõustiku Liidult, Huvitegevuse ja Noorsootöö Sihtasutuselt, Tabasalu Jalgpalliklubilt, Tabasalu Spordikompleksi juhatajalt Mariann Kaselalt ja Anneli Tammemäelt, Tabasalu Ühisgümnaasiumi oskusainete õppetooli juhatajalt Lea Ilveselt, aga ka kergejõustiku suurelt fännilt Kaupo Rätsepalt. Soovime neid südamest selle eest tänada," tõid nad ühiselt välja.

 

Aita leida sügiseks treener!

Kergejõustiku klubi asutamismõtetega naiste olulisemaks eesmärgiks on treeningute regulaarne toimumine Tabasalus, seda nii harrastajate kui ka kõrgemal tasemel. Üheks sihiks on noori ette valmistada sarja „10 olümpiastarti" jaoks, et seal hästi esineda; samuti algatada Tabasalus kohapeal võistluste traditsioone. Esmalt tuleb aga leida ka sügiseks treener – Karel Hussar jätkab sügisel õpinguid ega saa sellisel määral enam panustada. „Kõik head mõtted ja ettepanekud treeneri puhul on oodatud; vahest leidub selline innustav ja hea treener meie oma vallaski," kutsusid eestvedajad üles kaasa mõtlema ja teada andma e-posti aadressil krekiri@gmail.com.