Uudised ja teated

Valla ilmet hakkavad kaunistama erksad toonid

Nagu on muutumas valla keskuse arhitektuuriline mulje, panustatakse üha enam ressursse valla kevadsügisele ilmele.

Kui möödunud suvel üllatasid paljusid vallaelanikke vahvad "jalgadel lillepallid", siis sel aastal rõõmustatakse inimesi uute postiamplitega. "Esimest korda paigaldame postide ümber uue tehnoloogiaga amplid, millest kujuneb lillede kasvamisega vahva lillepall, millesarnaseid pole meie vallas varem olnud. Tänavu katsetame neid esialgu Ranna teel," sõnas valla heakorraspetsialist Brigita Perm.

Postiampleid on ka kasta lihtsam kui tavapäraseid lillekaste. "Iga ampli all asub 12-liitrine veeanum, kust lilled saavad endale vastavalt vajadusele vett võtta, seetõttu peaks piisama, kui neid kastetakse üks kord nädalas, aga eks seda näitab meie saabuv suvi, kui palju lilli tegelikult kasta on vaja." Perm lisas, et kuna uue tehnoloogiaga amplid on kallid, siis juhul, kui need end õigustavad, näeb uuel aastal selliseid lillepalle juba rohkem.

Samuti on uudsed lillekastid paigaldatud Kase tänava ja Liivaluite promenaadile.

Keskusest kaugemale

"Kevadiselt kauni ilme on saanud ka Tabasalu bussipeatused – seal on uued potid ja kevadlilled, mille peagi vahetame suviste vastu," täiendas Perm.

Samuti leiab kauni ilmega bussipeatusi keskusest kaugemal. "Murastesse on tublid külaelanikud paigaldanud potid ja lilled, samuti tegelevad nad hooldustöödega. Uued lillepotid ja kevadlilled istutasime ka Harkujärvele, Kiriku tee ja Vääna-Jõesuu bussipeatusesse. Viimase eest hoolitseb Greenhouse Cafe omanik," sõnas heakorraspetsialist.

Erksad toonid

Lillede valikul on lähtutud, et need oleks lihtsad, kokkusobivad ja vastupidavad. "Lilled, mis paigaldatakse postide külge või tänaval pottidesse, peavad olema erksat värvi, et hakkaksid kiiresti möödudes silma – sel aastal valisime välja roosad, lillad ja valged lilled. Sortidest on amplites ja lillepottides pelargoonid, petuuniad, raudürdid, pottidele lisab liikuvust veel harjashirss," täiendas Perm.

Kase tänava ja Liivaluite promenaadi lillekastidesse istutatakse kannad, gaurad ja raudürdid. "Praegu on promenaadil juba näha kolm lillekasti, kus kasvavad võõrasemad. Kui aga saabuvad suvelilled, lisame kaste juurde," lisas spetsialist.

Ka tänavu tuuakse kõik lilled Kanepi aiandist, kelle kvaliteedis veenduti möödunud aastal – lilled püsisid kaunid varasügiseni.

Kaunistavad lipud

Selleks, et pöörata vallaelanike tähelepanu laulu- ja tantsupeo 150. ja Eesti lipu 135. juubeliaastale, paigaldatakse valla sissesõitude juurde ja bussipeatuste valgustuspostidele valla eritellimusel valmistatud lipud.

Väike meenutus selle suve suursündmustest on Kumnas, Vääna-Jõesuus, Väänas, Murastes, Harkus, Tabasalus ja Harkujärvel. Kokku paigutati üle valla 40 lippu.

Lisainfo

Valla eelarvest panustatakse lilledele, lillekastidele ja -pottidele ning amplitele 7000 eurot. Lillede kastmise eest hoolitseb OÜ Strantum.

Juhul, kui näete lillede lõhkumist ja/või varastamist, palume teavitada G4S-i patrulli telefonil 1911.

HARKU VALLA TEATAJA