Uudised ja teated

« Tagasi

Eelmine aasta noortekeskustes ja -tubades

Käivitasime Vääna noortetoa, Tabasalu noortekeskus sai uued mugavad ruumid ja Harkujärve noortekeskuse külastajate arv purustas rekordi.
 
Aasta 2019 oli tõeline arengute aasta. Tunamullu loodud Vääna-Jõesuu noortetuba jätkas oma tegevust, käivitasime Vääna noorteoa, Harkujärve noortekeskuse külastatavus tõusis üle aegade kõrgeimaks. Tabasalu noortekeskus sai augustis uued mugavad ruumid ja asub nüüd aadressil Kallaste 25. Tänu uuele ruumilahendusele saime luua eraldi 13+ vanuses noorte ala teisel korrusel, kus toimub ka DJ klubi ja tegutseb noortebänd.
 
Märtsis alustas tegevust Vääna noortetuba, mis tegutseb nii Vääna mõisakooli ruumides kui ka Vääna tall-tõllakuuris. Noortetoas toimetab noorsootöötaja, kes viib läbi eriüritusi, nagu filmi- ja  meisterdamispäevad, õuematkad ja muudki. Vääna noortetoa tegemistega saab ennast kursis hoida sotsiaalmeedia vahendusel – Facebookis leiate lehe üles, kui panete otsingusse märksõna "Vääna noortetuba".
 
Vääna-Jõesuus tegutseb noortetuba juba paar aastat. Möödunud aastal toimusid seal esimest korda Vääna-Jõesuu rannapäevad, kus osalesid kõik noortekeskused ja -toad. Osavõtt oli rohkearvuline. Kindlasti korraldame rannapäeva ka sel suvel. Lisaks on Vääna-Jõesuu noortetoal kombeks teha vähemalt üks õuepäev kuus – ja ilm ei ole takistus. Nende toimetamistega saab ennast kursis hoida nii meie kodulehe kui ka sotsiaalmeedia vahendusel, Facebooki märksõna "Vääna-Jõesuu noortetuba".

Innustav öö- ja õuesõpe

Ka Tabasalus ja Harkujärvel asuvad keskused propageerivad aina rohkem värskes õhus tegutsemist – korraldatakse matku, orienteerumist, harivaid maastikumänge ja toimetatakse  kõik koos päevalaagris. Viimase mõte seisneb selles, et koolivaheaegadel oleks lastel võimalik aega sisukalt veeta. Päevalaagrid on väga populaarsed.
 
Uus asi oli ka augustis toimunud väljasõidu-päevalaager, kus iga päev võeti ette retk mõnda kaugemasse noortele huvi pakkunud piirkonda, õhtuks said lapsed koju tagasi. Päevalaager on plaanis ka selle aasta koolivaheaegadel ja väljasõidu-päevalaager toimub juunis.
 
Noortekeskuste tegemistest on hitt ka Harku valla noortemalev, mille raames aitame korraldada traditsioonilist Tabasalu päeva – noored saavad tööd platsil ja piletimüügis. Lisaks Tabasalu päevale oli võimalik tööelu mekkida ka valla lasteaedades. Mainimata ei saa jätta Koolilõpufesti, mis toimub igal aastal juunis Tabasalu kooli õuel ning mis on alati rahvarohke.
 
Kuna noortekeskuste külastatavus aina kasvab, kimbutab vahel ka ruumikitsikus.
 
Sellegipoolest oleme rõõmsad, et keskused pole tühjad, ning et meil on nooruslikud ja kontaktivalmid töötajad, kes ootavad igas vanuses noori. Meie eesmärk on nii noortele turvalise ja sisuka tegevusega keskkonna pakkumine kui ka nende murede-rõõmudega kursis olemine.
 
Vahel tuleb noortekeskus oma tegemistega ka noortekeskustest välja, näiteks koolidesse. Viimati oli väga popp videomängude päev, mis viidi läbi nii Tabasalu kui ka Harkujärve koolis. Videomängude päev sündis tänu mitme valla koostööle, võimaldades kasutada uudseid tehnilisi lahendusi.
 
ELINA SIILBEK
Huvitegevuse ja Noorsootöö SA juhataja

TEISI TERESK
Noorsootöö koordinaator
 
Infot laagrite, maleva ja noortekeskuste igapäevatöö kohta leiab noortekeskuste kodulehelt www.noortekeskused.ee. / Foto: Karolin Käär