Uudised ja teated

« Tagasi

Alasniidu perepäev möödus spordi ja huumori tähe all

Augusti eelviimasel laupäeval kogunes rahvas Alasniidu mänguväljakule, et pidada maha üks perekondlik ja tegus päev.
 
Sedapuhku juba 11. korda peetud päeval astusid esimestena võistlustulle võrkpallurid. Turniiri alustas üheksa meeskonda, võistlus kestis terve pika päikesepaistelise päeva.
 
Olümpiamängud avas – see tähendab ideeliselt süütas olümpiatule – vallavanem Erik Sandla. Päeva juhtis oma küla sõnameister Mihkel Jürisson, kes toob kastanid tulest välja igas olukorras. Enne esimest oodatuimat ala ehk tillude jooksu said kõik oma lihasgrupid läbi võimelda. Pärast seda algasidki lastejooksud, mida osalejad olid terve aasta oodanud. Lapsed olid tublid ja said ka auhinnad, suu tehti magusaks ja meel muutus rõõmsaks. Tõuksirallil olid kohal suurimad ja profimad tegijad kui eales varem, imeilusate tõugetega jõudsid finišisse kõik rallitajad.
 
Inimjalgpall ja kollane siga
Samal ajal jätkusid muud võistkondlikud ja individuaalsed alad. Palju rõõmu valmistas kõigile inimlauajalgpalli turniir. Täielik hitt oli Jose Pitsa meeskond, kes valmistas kohapeal hõrgutavaid pitsasid, valida sai ka kolme erineva pannkoogi vahel. Paljud emad olid rõõmsad, et nad ei pidanud koju lastele süüa minema tegema, vaid kogu pere sai üritusel söönuks ning jooksvalt osaleda ka kõigil võistlustel. Lisaks võisteldi veel discgolf'is, samuti sooritati Ameerika jalgpalli palliga täpsuslööke jalkaväravasse. Traditsiooniliselt valiti parimat küpsetist, ja et kõik oleks aus, kuulusid žüriisse ainult lapsed. Hindamiskriteeriumid olid seega vägagi kõrged, kuid erapooletud. Võitjaks osutus temaatiline kollase sea tort, autoriks Sigrid Varemäe. Kuid ükski üritus ei toimu vaid vabatahtlike töö abil, oma õla panid alla mitmed firmad ja eraisikud. Täname kõiki toetajaid: Harku vald, Strantum, Boftel, Büroomaailm, Balteco Vannitoad, Remax City, Golden Tattoo, Toidukunst, Harkujärve kogukonnakeskus.
 
MTÜ ALASNIIDU SELTS