Uudised ja teated

« Tagasi

Märgatud: Harku valla kaunid paigad

Vabariigi Presidendi algatatud kodukaunistamisliikumine tunnustab neid, kes muudavad oma tööga Eestimaa kaunimaks. Sel aastal tuli võistlusel "Eesti kaunis kodu" auhindu ka meie valda.
 
Vääna külas asuv Papli talu, mille omanikud on Anne ja Vello Estra, said presidendilt tunnustuse kui kauneim maakodu Harjumaal. "See annab mu tööle hinnangu ja innustab tegutsema," sõnas Papli talu perenaine Anne Estra, kes on Väänas elanud 1971. aastast, 10. juulil ilmunud usutluses Harku Valla Teatajale. Kõige uhkem on ta kivikollektsiooni üle. Perenaisel on tähelepanu üle hea meel, kuid nii kõrge tunnustus üllatas teda väga.
 
Tuletorni aed
Kauneima muinsuskaitseobjekti eriauhinna pälvis Suurupi ülemise tuletorni kompleksi aed. "Tuletorni ümbritsev aed on eraomand. Pärast tuletorni automatiseerimist sai pere riigilt oma kodu välja osta," räägib majakavahi tütar ja praegune majaka perenaine Kristiina Adamson. Tuletorn on jätkuvalt töökorras ja kuulub Eesti vanemate hulka. "Selleks et inimesed saaksid tuletorni külastada, rendib pere (MTÜ Suurupi Selts) riigilt tuletorni," selgitab ta ja kutsub koduaeda kaema. "Tuletorni ümbritsev aed on olnud ajalooliselt osa Suurupi tuletorni identiteedist. Varasemast tuletorni linnaku aiast on aastatega kujunenud tuletorni pererahva koduaed, mis kuulub kokku Suurupi ülemise tuletorni looga, hoides ja väärtustades perekonna pärandit," selgitab Adamson, lisades, et oli küll teadlik sellest, et Eesti Muinsuskaitse Amet neid kandidaadiks esitas, ent võit tuli sellegipoolest ootamatult. "Mõistagi oleme tänulikud tunnustuse eest," ütleb naine. Muinsuskaitse eriauhinda on välja antud seitse korda. Aastal 2015 pälvis muinsuskaitse eriauhinna Suurupi alumise tuletorni ansambel.
 
Iga-aastasel võistlusel "Eesti kaunis kodu" tunnustati tänavu 62 kodu, omavalitsust ja ettevõtet.
 
HARKU VALLA TEATAJA