Uudised ja teated

« Tagasi

Noorkaptenite võistlus lõpetas hooaja

Septembri viimasel laupäeval peetud purjetamishooaja lõpuvõistlust soosisid suurepärased tuuleolud. Purjekad lähevad nüüd talvekorterisse, kuni kevadeni jätkatakse sisetreeningutega.
 
Suvi saadeti Tilgus tavapäraselt ära muinastulede ööga augusti viimasel laupäeval. Sadamasse kogunenud suvelõpetajaid võttis vastu jahtklubi poolt rajatud uus avar lõkkeplats, kust avanes kaunis vaade merele, sadamale ja kividega ääristatud rannikule. Sume suveõhtuilm andis ka omapoolse panuse meeldejäävate hetkede sünnile, mida hiljem meenutada.
 
Ära saadetud suvest hoolimata jätkasid purjetajad oma treeningutega merel. Ees oli ootamas hooaja viimase võistlusena Tilgu sadama jahtklubi karikavõistlused ja tõsine mõõduvõtt klubikaaslastega. Algselt plaanitud võistluspäeva ilm 14. septembril ei lubanud oma raju tuule ja kõrgete  lainetega juba valmis seatud paatidega noorkapteneid merele ja võistlus tuli edasi lükata. Vaatamata sellele jätkus lastel lusti teha väike suplus meres, nautida saunabussi mõnusid ja süüa kosutav supp koos kaasa elama tulnud vanematega. Jonni ei jäetud ja merele saadi võistluseks uuel katsel 28. septembril. Peale sel päeval sadamas vastu võtnud päikesepaiste ja suhteliselt sooja ilma valitsesid ka kogu võistluste vältel suurepärased tuuleolud. 
 
Optimisti klassi võistlejad jagati kahte laevastikku. Suurepärased ilmastikutingimused võimaldasid pidada mõlemale eskaadrile kolm sõitu. Finaalsõitu pääsesid mõlemast laevastikust kolm paremat, kes omavahel selgitasid välja jahtklubi karikavõitja ja lõpliku paremusjärjestuse.  Karikavõistlused võitis Joosep Iljas, teiseks tuli Erik Ambre ja kolmanda koha sai Kail Laanemets. Neile järgnesid Henri Mirme, Joonas Zimmerer, Emma Sihvart, Johanna Jakobi,  Brigitta Vilo, Karl Iljas, Rasmus Oks ja  Otto Skepast. Kolme parimat autasustati klubikarikatega ja iga osaleja, olenemata kohast, sai endale auhinnalaualt sobivaima valida. Järgnenud pühapäeval pesti sadamas alused puhtaks ja seati talvekorterisse uut hooaega ootama. Purjetajad jätkavad sisetreeningutega, et siis taas kevadel koos trennikaaslastega merele minna.

Sadamale mõeldes

Lipu ja vimplite langetamine sadamas ning  talvekorteritesse lahkuvate paatide rivi tähistasid merendushooaja lõppu. Saabuv aeg on aga soodne seadmaks samme sadama edasise arenduse suunas. Pärast sadama esimese etapi valmimist on algust tehtud sadama teise etapi töödega. Loodame, et nendega õnnestub järgmiseks suveks jõuda võimalikult kaugele, et Tilgu sadam saaks tuleval hooajal kõiki vastu võttes pakkuda taas uusi võimalusi.
 
RAUL KALEP
TSJK kommodoor
 
 
Fotod: Kristjan Boberg