Uudised ja teated

« Tagasi

Alates 1. juunist saab taotleda kohta Montessori lasteaiarühma

Montessori rühma koha soovijatel tuleks endast märku anda, esitades taotluse Harku valla haridus- ja kultuuriosakonnale kuni 19. juunini.
 
Missugune on päev rühmas? Juhendaja Ruth Maria Roosi-Ott ütleb, et olulisim osa Montessori rühma päevast on kolmetunnine töötsükkel, mille käigus iga laps omale ise tegevust leiab. "Avatud riiulitelt õppevahendite seast valib laps selle, mis tema arengut sel hetkel toetab.
 
Valikuvabadusega kaasneb ka sügavam keskendumine. Kuna iga laps areneb omas tempos – pealegi on tegu liitrühmaga –, siis ühiseid ainetunde ei toimu, vahendeid esitletakse lastele individuaalselt," selgitab ta.

"Aita mul seda ise teha!"

See moto annab edasi olulise Montessori põhimõtte: lapse iseseisvuse toetamiseks aita teda nii vähe kui võimalik, kuid nii palju kui vajalik ning loo talle võimalused eduelamuse saamiseks. Just nii tehakse Montessori rühmas, kinnitab Roosi-Ott. Lastele antakse aega ise riietumiseks, laua katmiseks, enese järel koristamiseks, toidu valmistamiseks jne. "Iga lapse eest ära tehtud liigutus tõkestab tema loomulikku arengut. Rühmas on palju võimalusi iseenda ja keskkonna eest hoolitsemise harjutamiseks." 
 
Juhendaja kinnitab, et tühja kiitmist ega eksimuste karistamist rühmas ei kohta. Lõhutud asja koristades õpib laps, et tema tegudel on tagajärjed. "Kui aga õppevahenditega tegevus ebaõnnestub, siis veale viitamise asemel näitab juhendaja tegevuse teinekord uuesti ette. Nii säilib lapse sisemine motivatsioon ja areneb enesedistsipliin. Vähesed reeglid, mis rühmas on, õpivad lapsed kiirelt ära, kuna nendega kaasnevat iseseisvust ja töörahu naudivad lapsed väga," sõnab naine.
 
Taotluse vormi leiab Harku valla kodulehelt www.harku.ee/lasteaiakoha-taotlemine.
 
Harku Valla Teataja