Uudised ja teated

« Tagasi

Harku vallavanem rahuldas Muraste koolijuhi lahkumispalve

Harku vallavalitsus rahuldas esmaspäeval Muraste Kooli direktori lahkumisavalduse, mille koolijuht Priit Jõe esitas pärast järelevalvemenetluse algatamist kooli dokumenteerimata kulutuste üle. 
 
Sandla kinnitusel tuli koolijuhi lahkumissoov ootamatult. "Jõe on südamega kooli ja õpilaste juures, talle kuulub nii õpilaste kui kogukonna suur lugupidamine," rõhutas Sandla. "Tema lahkumisavaldus tuli ootamatult ja on kindlasti kaotus Harku valla hariduselule." 
 
Vallavanem kinnitas, et nädal varem oli otsustatud algatada järelevalvemenetlus kooli rahakasutuse üle, kuid majandustegevuse kontrollimine on valla tavaline praktika. "Arvete tasuja ehk Harku vald soovis täpsemat teavet hooldus- ja remonttöödeks kulutatud tuhandete eurode kohta, mille kohta meil ei õnnestunud näha ei hinnapakkumisi ega lepinguid, ka tööde vastuvõtmisaktid on koostatud kuid hiljem ja alles valla arupärimise peale," selgitas Sandla. "Soovisime veenduda, et maksumaksja raha on kasutatud otstarbekalt ja nõuetekohaselt."
 
Selgituste andmiseks kahel korral välja kutsutud koolijuht ei ilmunud kohtumisele järelevalve töörühmaga, põhjendades seda puhkuseajaga. "Seetõttu rahuldasin ka lahkumisavalduse alates 10. augustist, et koolijuht saaks küsimusi tekitanud kulutuste osas esitada selgitused ja dokumendid, tagamaks õiglane järelevalvemenetlus," selgitas Sandla. 
 
Korralduse järelevalvemenetluse algatamiseks andis Harku vallavalitsus 30. juunil. Priit Jõe esitas lahkumisavalduse ise ega põhjendanud seda lähemalt.