Uudised ja teated

« Tagasi

Tabasalu hariduslinnak sai nurgakivi

Esmaspäeval, 9. novembril asetasid Harku vallavalitsuse, haridus- ja teadusministeeriumi, Riigi Kinnisvara, ehitaja ning koolide esindajad nurgakivi Tabasallu kerkivale haridushoonete kompleksile.
 
Tseremoonial soovisid oma kõnedes tulevasele kompleksile head tervist ja pikka iga haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, vallavanem Erik Sandla, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, riigigümnaasiumi direktor Grete-Stina Haaristo, Astlanda ehituse esindaja Tiit Kõnd, Tabasalu ühisgümnaasiumi direktor Martin Öövel ja noortevolikogu juht Kertu Metsma.
 
"Nurgakivi asetamise sümboolne žest annab meile märku, et projektist paberil on saanud reaalsus – vundament on paigas ja seinad kerkivad. Juba vähem kui aasta pärast avab Tabasalus uksed nüüdisaegne hariduskompleks," tundis Erik Sandla head meelt. "Ei saa märkimata jätta, et tegu on Harku valla ajaloo suurima haridusinvesteeringuga, millega luuakse meie lastele ja õpetajatele väga head tingimused nii õppimiseks kui ka õpetamiseks," lisas vallavanem.
 
Haridushoonete kompleks rajatakse Vahtra ja Nooruse tänava vahelisele alale, olemasoleva Tabasalu ühisgümnaasiumi ja spordikompleksi vahetusse lähedusse. Rajatav haridushoonete kompleks koosneb Tabasalu riigigümnaasiumi, kuueklassilise põhikooli ning spordihoonest. Paar aastat tagasi korraldatud arhitektuurivõistluse võitis ideekavand "Mets", mille autorid on Andro Mänd ja Pelle-Sten Viiburg arhitektuuribüroodest Doomino Arhitektid ning Hoov AB.
 

Uued riigigümnaasiumid on kõrgelt hinnatud

Haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa sõnul on rõõmustav, et kiiresti arenevasse piirkonda rajatakse uudne haridushoonete kompleks – valmivad riigigümnaasium, põhikoolihoone ja spordikeskus. "Nüüdisaegne arengukeskkond mängib laste õpimotivatsiooni ja koolirõõmu kujunemisel väga tähtsat rolli," tõdes Laidmets ja lisas, et loodav Tabasalu riigigümnaasium võimaldab gümnasistidele pakkuda inspireerivat koolikeskkonda ja mitmekesistada õppimisvõimalusi.
 
Riigigümnaasiumid on pärjatud ka mitme auhinnaga. Selle aasta parimaks kooliks valiti Võru riigigümnaasium, eelmisel aastal Viljandi riigigümnaasium. Eelmise aasta tehasemaja konkursil pärjati parima avaliku hoone tiitliga Viimsi gümnaasium.
 
"Riigi Kinnisvara on koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga rajanud ning avanud tänaseks 13 uut riigigümnaasiumi üle Eesti. Selle kogemuse ja saadud teadmised oleme toonud ka Tabasalu haridushoonete kompleksi loomisesse," ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin. "Uued nüüdisaegsed, funktsionaalsed ning energiatõhusad õpikeskkonnad on tõesti midagi erilist ning meie siiras tänu kõigile koostööpartneritele, et oleme üheskoos selle tasemeni jõudnud," lisas Kusmin.
 
Tabasalu riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 360 õpilasele, põhikool kuni 550 õpilasele ning spordihoonesse kavandatakse täismõõtmetega spordisaal kuni 500 pealtvaatajale. Planeeritava riigigümnaasiumi netopind on u 3500 m², põhikool u 5700 m² ning spordihoone netopind u 1400 m².
 
Ehitustööde kogumaksumus on 12,6 miljonit eurot, millest Tabasalu põhikooli ja spordihoone maksumus moodustab 7,3 miljonit eurot ning Tabasalu riigigümnaasiumi õppehoone 5,3 miljonit eurot. Summadele lisandub käibemaks. Riigigümnaasiumi hoone ehitusleping on sõlmitud Riigi Kinnisvara ja Astlanda Ehituse vahel, põhikooli ning spordihoone ehitusleping Harku vallavalitsuse ja Astlanda Ehituse vahel.
 
HARKU VALLA TEATAJA
 
Foto: Arno Mikkor
 

Kaks küsimust riigigümnaasiumi direktorile Grete-Stina Haaristole

Millises faasis on Tabasalu gümnaasiumi (riigigümnaasiumi) ettevalmistamise protsessid, mis parasjagu töös ning mis veel plaanis?

Tabasalu gümnaasium on tänaseks paika pannud oma esialgse kontseptsiooni ja põhimõtted, mida novembri- ja detsembrikuu jooksul tutvustame ka õpilastele, vanematele ja kogukonnale. Suurem arendustöö on aga alles ees ja sinna kaasame kindlasti kõiki osapooli. Kohtume õpilastega ja korraldame mõttetalgud vanematele ning huvitatud kogukonna liikmetele, ootame aktiivset osavõttu ja kaasarääkimist, et üheskoos luua meie noortele parim kool.
 

Millal on plaanis hakata kooli personali värbama?

Värbamisega alustame talvel – tõenäoliselt tulevad kandideerimise tähtajad jaanuari keskpaika, vestlused jaanuaris-veebruaris ning kokkulepped saavad paika märtsiks. Aprillis teeme esimese meeskondliku kokkusaamise, kuid arvestades seda, et tõenäoliselt on paljud kandideerijad sel ajal veel seotud teiste koolidega, laseme kõigil õppeaasta ära lõpetada ja suvel puhata, et siis augustis üheskoos alustada. 
 
 
Fotod: Arno Mikkor