Uudised ja teated

« Tagasi

Jalgpalliaasta valu ja võlu: esimest korda oli JK Tabasalu jalgpalli tippliigas

Tippliigade kõige madalam tase, esiliiga B – edasi tuleb esiliiga ja sealt Premium liiga –, milles mängimise õiguse Tabasalu mullu endale välja võitles, polnud kerge väljakutse.
 
Peatreener Marko Kristal läks hooajale vastu meeskonnaga, kus oli nii vanemaid ja kogenumaid mängijaid kui ka hulk noori, klubi enda kasvandikke, kelle jaoks see teekond ette oligi võetud. Meie jalgpalliklubi noored olidki need, kes – mida hooaeg edasi – aina enam karastust said ja pidid kastaneid tulest välja tooma.
 
Hooaja avamäng esiliiga B-s tõi võõral väljakul suure 8 : 4 võidu Võru FC Heliose üle ja tulevik näis helge ning roosiline. Muidugi nii lihtsalt kõik asjad ei läinud.
 
Noor ja kogenematu meeskond maksis paljudes mängudes kooliraha ega suutnud tihti väljakul isegi vastasest paremat jalgpalli mängides meeskonnale tabelisse kolme punkti tuua.
 
Oli raske mängida koosseisuga, millel keskmine vanus alla 19 aasta, ja kapteniks noor, 17-aastane Kristo Hussar, täiskasvanud meeste vastu.
 
Vahepalana nägi Tabasalu Arena esimest korda teleülekannet, suurt ajakirjanike huvi ja rohkem kui 500 pealtvaatajat, kui Eesti karikavõistluste veerandfinaalis kohtuti esiliiga meeskonnaga FC Elva. Tugevam võttis 5 : 1 võidu, kuid jõudmine karikasarjas Eesti kaheksa parema meeskonna hulka oli Tabasalule saavutus omaette.
 
Poole hooajaga oli meeskond kogunud 18 mängust 16 punkti ja silmitsi tuli seista liigast väljalangemise ohuga. Meeskond oli hädas mängu jooksul loodud võimaluste realiseerimisega ja isegi kui see õnnestus, kärises kaitsemäng.
 
Juulis saabus klubisse 19-aastane horvaat Marco Budic, kellest kujunes kohe üks meie kaitseliini liidreid. Asjad võtsid pöörde paremuse poole.

Hooaja parim partii

Vahepeal jälle alanud karikavõistlustel alistati esmalt 1/32 finaalis 1 : 0 neljanda liiga võistkond FC Lelle ja seejärel andis meile fortuuna 1/16 finaali vastaseks Tallinna FC Flora U21 meeskonna, kuhu on koondunud vabariigi parimad noored. Tabasalu Arenal toimunud mängus ei tundnud JK Tabasalu ühe esiliiga parema meeskonna vastu aukartust, mängiti hoopis hooaja parim partii ja Tabasalu võttis Eesti suurima klubi FC Flora duubelmeeskonna üle 2 : 1 võidu. Suur üllatus Eesti jalgpallimaastikul oli sündinud!
 
Sellele järgnenud 1/8 finaalis tuli taas kohtuda FC Elvaga.
 
6. novembril toimunud matš Elvas erines aprillikuisest mängust Tabasalus nagu öö ja päev. Meie meeskond oli poole aastaga paremaks muutunud. Elva saavutas võrdses mängus siiski 2 : 0 võidu ja Tabasalul jäi kiruda kehva rünnakute lõpetamise üle. Seega lõpetas FC Elva meie karikateekonna aasta jooksul koguni kahel korral.
 
Selleks, et vältida liigast väljakukkumist või üleminekumänge teise liiga parima meeskonna vastu, tuli hooaeg esiliiga B-s lõpetada vähemalt seitsmenda kohaga. Selle nimel käis pidev kemplus Keila JK ja Paide Linnameeskond U21-ga.

Parimad tegijad teenisid punkte

Hooaja viimases ringis väga head minekut näidanud Tabasalu ei kaotanud viimasest viiest mängust ühtegi ja lõpetas hooaja seitsmenda kohaga ning kindlustas õiguse mängida esiliiga B-s ka järgmisel hooajal.
 
Kokkuvõttes kogus Marko Kristali juhendatud JK Tabasalu esiliiga B-s 36 vooruga 43 punkti, väravate vahe 77-79, ning Keila järel ja Paide ees saavutati seitsmes koht.
 
Ainuke meeskond, kelle käest 36 vooru jooksul ei õnnestunud ühtegi punkti teenida, oli FC Nõmme United, kes tõusis järgmiseks hooajaks aste kõrgemale, esiliigasse.
 
Meeskonna parim väravakütt oli Kersten Lõppe 13 väravaga. Parimaks noormängijaks tunnistati Märten Subka, suurima arengu tegi mängijana Kert Koljal.
 
Meeskond tänab sponsoreid ja toetajaid: Harku vallavalitsus, Strantum OÜ, Enemat OÜ, Rademar OÜ, Meeskond Security, Eesti Keskkonnateenused. Suur aitäh fännidele!
 
RIHO SAKSUS
Esindusmeeskonna mänedžer