Jäätmemajad

 
Keskkonnainvesteeringute Keskus SA toetas valla tervikliku jäätmesüsteemi loomist 200 000 euroga. Projekti "Harku valla jäätmemajanduse terviklik kogumissüsteem" eesmärk oli soetada 522 kodukompostrit, mis jagati elanikele eelmisel aastal, rajada jäätmemajad, hankida jäätmemajadesse konteinerid ja teha keskkonnaalast teavitustööd.
 
Kogu projekti maksumus oli 327 704 eurot, millest 127 704 eurot oli omaosalus. Projekti rahastab Keskkonnaministeerium rahvusvahelise kliimakoostöö vahenditest.
 
Üksteist jäätmemaja asuvad valla eri piirkondades ja on mõeldud kogukondlikuks kasutamiseks. Igas majas on eraldi konteinerid, papp-paberpakendile, plast- ja metallpakendile, klaaspakendile, vanapaberile, tekstiilile, väikeelektroonikale ja patareidele, nii saab eraldi kogutud jäätmeliike mugavamalt ära anda, väheneb vajadus jäätmejaama külastada ning paraneb jäätmete ringlusesse võtt.
 
Hetkel asuvad MTÜ Riidepunkti poolt hallatavad riidekonteinerid Harku aleviku, Ilmandu külas Tuule tee ja Kadaka tee ning Murastes Kivi tänava jäätmemajas. Juhul kui konteinerid on täis, ei tohi riideid kottidega konteineri kõrvale maha jätta, vaid viia jäätmejaama, teise jäätmemajja või viia riided siis kui konteiner on tühjendatud. Palun ära too tekstiili jäätmemajja, kui seal vastavat konteinerit hetkel ei ole. Juulikuu jooksul paigaldatakse konteinereid ka ülejäänud jäätmemajadesse.
 
Igal jäätmemajal on helistamise teel lihtsasti avatav lukustussüsteem ning majad on varustatud videovalvega, et jälgida konteinerite sihipärast kasutamist. 
 

 

Jäätmemajade asukohad:

 

 1. Muraste küla, Kivi ja Kolmiku tn rist
 2. Muraste küla, Lee ja Kopliotsa tee rist
 3. Naage küla, Naage tee ja Klooga mnt rist
 4. Harku alevik, Pikk ja Klubi tn rist
 5. Kumna küla, Kivikirsi tee 16
 6. Suurupi küla, Tempo ja Liivakivi tee rist
 7. Ilmandu küla, Kadaka ja Tilgu tee rist
 8. Türisalu küla, Tuulimaa ja Humala tee rist
 9. Vääna-Jõesuu küla, Hiie ja Harju tee rist
 10. Ilmandu küla, Tuule tee algus
 11. Vääna küla, Külakoja tee 1