Jäätmemajad

 
Keskkonnainvesteeringute Keskus SA toetas valla tervikliku jäätmesüsteemi loomist 200 000 euroga. Projekti "Harku valla jäätmemajanduse terviklik kogumissüsteem" eesmärk oli soetada 522 kodukompostrit, mis jagati elanikele eelmisel aastal, rajada jäätmemajad, hankida jäätmemajadesse konteinerid ja teha keskkonnaalast teavitustööd.
 
Kogu projekti maksumus oli 327 704 eurot, millest 127 704 eurot oli omaosalus. Projekti rahastab Keskkonnaministeerium rahvusvahelise kliimakoostöö vahenditest.
 
Üksteist jäätmemaja asuvad valla eri piirkondades ja on mõeldud kogukondlikuks kasutamiseks. Igas majas on eraldi konteinerid, papp-paberpakendile, plast- ja metallpakendile, klaaspakendile, vanapaberile, tekstiilile, väikeelektroonikale ja patareidele, nii saab eraldi kogutud jäätmeliike mugavamalt ära anda, väheneb vajadus jäätmejaama külastada ning paraneb jäätmete ringlusesse võtt.
 
Igal jäätmemajal on helistamise teel lihtsasti avatav lukustussüsteem ning majad on varustatud videovalvega, et jälgida konteinerite sihipärast kasutamist. 
 

 

Jäätmemajade asukohad:

 

 1. Muraste küla, Kivi ja Kolmiku tn rist
 2. Muraste küla, Lee ja Kopliotsa tee rist
 3. Naage küla, Naage tee ja Klooga mnt rist
 4. Harku alevik, Pikk ja Klubi tn rist
 5. Kumna küla, Kivikirsi tee 14 kortermaja juures
 6. Suurupi küla, Tempo ja Liivakivi tee rist
 7. Ilmandu küla, Kadaka ja Tilgu tee rist
 8. Türisalu küla, Tuulimaa ja Humala tee rist
 9. Vääna-Jõesuu küla, Hiie ja Harju tee rist
 10. Ilmandu küla, Tuule tee algus
 11. Vääna küla, Külakoja tee 1