Kirik

Rannamõisa kirik

Rannamõisa, Tabasalu, Harku vald, Harjumaa
Koguduseõpetaja Aare Kimmel
Telefon 6076808
E-post: aare.kimmel@eelk.ee ja rannamoisa@eelk.ee

Rannamõisa kirik on ehitatud 1901. aastal ja pühitsetud pühakojaks 17. juulil 1905. aastal. Kuni aastani 1937 allus kirik Keila kogudusele ja kandis Ranna kabeli nime. Iseseisvaks koguduseks saadi konsistooriumi otsusega 1937. a septembris. Esimene organist ja jutlustaja oli kooliõpetaja Karl Dunkel, kes pidas köstriametit 1930. aastani. Rannamõisa kiriku juues olev kalmistu õnnistati 21. juulil 1902. aastal.
Praegu kuulub Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Rannamõisa kogudusse ligikaudu 150 liikmeannetajat. Pühapäeviti toimuvad jumalateenistused ja tegutseb pühapäevakool, nädala sees on pastoraadis piibli- ja palvetunnid. Koguduse õpetaja on Aare Kimmel.
Rannamõisa kirik kuulub arhitektuurimälestiste hulka, ajaloomälestisena on registreeritud Ranna kirikuaed.
 

Harkujärve Kogukonnakirik

Kiriku tee 2, Harkujärve küla, Harku vald, Harjumaa
Koguduse õpetaja Avo Üprus
Telefon 5020857
E-post: avo@estodiac.eu
Koduleht: inglitiib.eu
 
Kirik ehitati Harkujärve külla aastatel 1992 - 1994. Kiriku arhitekt on Jaak Kuriks ja ehituse metseen Aino Järvesoo. Kirik on avalikus kasutuses olev eravaldus, teenuseid osutatakse koos EELK konsistooriumi diakooniatalitusega.

Jumalateenistused toimuvad Harkujärve kirikus kirikupühadel ja alates sügisest pühapäeva õhtuti kell 17.00. Pakutakse lapsehoiuteenust ning ollakse valmis igakülgseks koostööks kohalike seltside ja avaliku sektoriga.