Harku valla huvikooli taotluse esitamine toimub läbi kodulehe: https://huviringid.ee/sooviavaldus.php

 

Tabasalu Muusika- ja Kunstikooli kohataotluse esitamine toimub ARNO e-keskkonnas

  • "Sisene" ARNO e-keskkonda ID-kaardi, mobiil-ID või smart-ID abil;
  • kontrolli kontaktandmeid avalehel paremal ülemisel äärel nupul "Minu andmed";

  • avalehel jaotises "Minu lapsed" juures vajuta "Huvikooli taotlus";

  • täida ja esita taotlus. Tärniga (*) väljad on kohustuslikud;

  • lepingu sõlmimiseks tuleb valida "Kinnita leping", et kinnitada oma laps huvikooli nimekirja.

 

Taotluse esitamine

Lapsevanem saab teha oma lapsele taotluse huvikooli astumiseks nendesse rühmadesse, kuhu on registreerimine avatud ja kuhu võetakse vastu vastavas vanuses lapsi.

Taotlusel märgib lapsevanem kontaktandmed: e-maili aadress (kohustuslik, kuna sinna saadetakse kinnitusteade), telefon ja kontaktaadress, kui see erineb rahvastikuregistri järgsest aadressist. 

Kõige varasemaks alguskuupäevaks on võimalik valida taotluse sisestamisele eelneva kuu esimene päev. Rühmadesse saab registreeruda ka kalendrikuu alguse seisuga. Nt 15. novembril registreerides saab alguskuupäevaks valida 1. novembri. Tasuda tuleb siiski terve kuu eest.

Iga huvikooli rühma astumiseks teeb vanem eraldi taotluse, ehk siis üks taotlus on ainult ühe rühma kohta. Lapsevanemal on võimalik taotlusele märkida ka teise rühma eelistus, kuhu huvikool võib teha pakkumise vabade kohtade olemasolul ning juhul, kui esimese eelistuse rühmas vabu kohti ei ole.

Taotlusel on ka vabateksti sisestuskast „Lisainfo", kuhu saab lisada muu info, mida lapsevanem peab vajalikuks huvikoolile teada anda.

Taotluses tuleb sisestada maksja andmed (nimi, isikukood, e-mail). Maksja võib erineda taotluse esitajast.

Nõusolekute lahtri juures lapsevanem annab huvikoolile teada, kas ta on  nõus, et lapsest avaldatakse muusikakooli sündmustel tehtud fotosid ja videosalvestusi muusikakooli kodulehel ning seinalehel ja Harku valla infokanalites ning et üldhariduskool näeb huvikooli andmeid.  

Enne taotluse esitamist lapsevanem peab kinnitama, et on tutvunud kooli põhimäärusega ja on teadlikud õppetasu maksmisest.  

Peale taotluse täitmist tuleb vajutada nupule "Esita taotlus". Kui valitud rühmas taotluse esitamise hetkel vabu kohti ei ole, siis ilmub ekraanile küsimus võimaluse kohta jääda ootele. Taotleja peab otsustama, kas ta soovib jääda ootele või mitte. Kui ootele ei soovita jääda, saab taotluse esitamise lihtsalt katkestada. Ootele jäämise soovi korral registreeritakse taotlus ootenimekirjas ning koha vabanemisel saadetakse selle nimekirja alusel taotlejale teatis koha olemasolust. Pakutud kohta on võimalik vastu võtta või juba esitatud taotlus tühistada.

 

 

Lepingu kinnitamine

Kui lapsevanem on taotluse esitanud, saadetakse tema e-mailile kinnitusteade. Pärast andmete kinnitust saab taotluse esitaja kinnitada digiallkirjaga ARNO e-keskkonnas huvikooli lepingu. Leping on avatav PDF failina, välja trükitav ja salvestatav. Peale seda kinnitab huvikool lepingu ka omalt poolt ning selle tegevuse tulemusel on laps huvikooli rühma kinnitatud. 

 

 

Taotluse esitamisega tekkinud probleemide korral palume võtta ühendust haridusspetsialisti Reelika Lõhmusega (reelika.lohmus@harku.ee; 5911 0818)