KOV volikogu valimised 2013

17.06.14

 

Valimiste info Vabariigi Valimiskomisjoni lehel:

 

 

 

Valimisinfo

 

 

Kust saab informatsiooni

 

Teave valimiste kohta on avaldatud Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehel www.vvk.ee

Valimiste infotelefoni number on 631 6633.

Jaoskonnakomisjonide telefonid (vt allpoolt) on avatud 14.oktoobrist.

 

Harku valla valimisjaoskonnad

 

Harku vallas on moodustatud kolm valimisjaoskonda:

1)                  valimisjaoskond nr 1, mis on elukohajärgne jaoskond Tabasalu aleviku ja Ilmandu ning Rannamõisa külade elanikele.

Valimisjaoskonna nr 1 hääletusruum asub Tabasalu Ühisgümnaasiumi hoones, mille aadress on Harku vald, Tabasalu alevik, Kooli tn 1. Telefoni number on 5884 5201.

2)                  valimisjaoskond nr 2, mis on elukohajärgne jaoskond Harku aleviku ja Harkujärve, Kumna, Kütke, Laabi, Tiskre ning Tutermaa külade elanikele.

 Valimisjaoskonna nr 2 hääletusruum asub Harkujärve Põhikooli hoones, mille aadress on Harku vald, Harkujärve küla, J. Venteri tee 2. Telefoni number on 5884 5202.

3)                  valimisjaoskond nr 3, mis on elukohajärgne jaoskond Ara, Humala, Liikva, Muraste, Naage, Suurupi, Sõrve, Vaila, Vahi, Viti, Vääna, Vääna-Jõesuu ja Türisalu külade elanikele.

Valimisjaoskonna nr 3 hääletusruum asub Pangapealse Lasteaia hoones, mille aadress on Harku vald, Muraste küla, Pangapealse tee 2a. Telefoni number on 5884 5203.

 

Hääletamine 10.-13.oktoobrini

 

10. oktoobrist kuni 13. oktoobrini saab elukohast sõltumata eelhääletada kõigis maakonnakeskuses, mis on hääletamiseks avatud  kell 12.00-20.00.

 

Vastavate valimisjaoskondade andmed on avaldatud veebiaadressil http://www.vvk.ee/kohalikud-valimised-2013/maakonnakeskuses-eelhaaletamine/ . Tallinnas korraldatakse nendel kuupäevadel eelhääletamist järgmistes kohtades:

·         Haabersti Linnaosa Valitsus, Ehitajate tee 109a

·         Rocca al Mare kaubanduskeskus, Paldiski mnt 102

·         Viru Keskuse autobussiterminal, Viru väljak 6

·         Solarise keskus, Estonia pst 9

·         Tallinna Linnavalitsus, Vabaduse väljak 7

·         Kristiine kaubanduskeskus, Endla 45

·         Maxima XX, Smuuli tee 9

·         Ümera kaubanduskeskus, Ümera 3

·         Lasnamäe Centrum, Mustakivi tee 13

·         Läänemere Selver, Läänemere tee 28

·         Magistraali kaubanduskeskus, Sõpruse pst 201/203

·         Järve kaubanduskeskus, Pärnu mnt 238

·         Nõmme kultuurikeskus, Turu plats 2

·         Kopli Ametikool, Kopli 98

·         Stroomi rannahoone, Pelguranna 30

·         Jaama turg, Kopli 1

Harku valla valimisjaoskondades 10.-13.oktoobrini hääletada ei saa. 10.oktoobri kella 9.00-st saab sõltumata kellaajast hääletada elektroonililiselt.

 

Hääletamine 14.-16.oktoobrini

 

14.–16. oktoobrini toimub eelhääletamine elukohajärgsetes jaoskondades, mis on hääletamiseks avatud kell 12.00-20.00.

 

Igas vallas või linnas on sel perioodil avatud vähemalt üks valimisjaoskond, kus saab hääletada väljaspool elukohta. Harku vallas on selliseks jaoskonnaks valimisjaoskond nr 1 Tabasalu Ühisgümnaasiumis.

 

Kui valija ei viibi hääletamise ajal elukohas näiteks terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral, siis on 14.-16.oktoobrini toimuva eelhääletamise ajal võimalik taotleda hääletamist asukohas (näiteks haiglas, hooldekodus, elukohas, mis ei ole tema rahvastikuregistri järgne elukoht). Hääletamise soovist tuleb eelnevalt kirjalikult teada anda lähimale jaoskonnakomisjonile või valla- või linnavalitsusele.

 

Kellaajast sõltumata saab kuni 16.oktoobri kella 18.00-ni hääletada elektrooniliselt.

 

Valimispäeval hääletamine

 

20.oktoobril saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas, mis on hääletamiseks avatud kell 9.00-20.00.

 

Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse korral on võimalik taotleda hääletamist ka kodus. Kodus hääletamise taotlust  saab esitada nii kirjaliku avalduse kui ka telefoni teel. Kirjalikud avaldused saab esitada elukohajärgsele linna- või vallavalitsusele või jaoskonnakomisjonile kuni 20.oktoobri kella 14.00-ni. Telefoni teel saab hääletamiskasti koju tellida ainult 20.oktoobril kella 9-st kuni kella 14-ni.

 

Valimispäeval ei toimu elektroonilist hääletamist ja ei saa taotleda hääletamist asukohas (haiglas, hooldekodus jne),  mis ei ole valija rahvastikuregistrijärgne elukoht.

 

Elektrooniline hääletamine

 

Elektrooniline hääletamine algab 10. oktoobril kell 9.00 ja lõpeb 16. oktoobril kell 18.00.

 

Elektrooniliselt antud häält on võimalik muuta, hääletades 10.oktoobrist kuni 16.oktoobrini uuesti elektrooniliselt või valimisjaoskonnas valimissedeliga. Kui inimene on hääletanud nii elektrooniliselt kui valimisjaoskonnas, läheb arvesse paberhääl.

 

Valimispäeval elektrooniliselt antud häält enam muuta ei saa.