Tibutare lasteaed seisab terve Eesti eest

24. septembril toimus Tabasalu lasteaia Tibutare hoovis terviseedenduslik perepäev "Mihklipäevaks rõõmsaks ja sportlikuks koos tervisliku toiduga".
 
Tibutare lasteaed liitus Eesti olümpiakomitee üleskutsega "Terve Eesti eest". Septembris toimus Eestis viiendat korda spordinädal, mille eesmärk on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja terviseteemalist teadlikkust.
 
Lasteaed otsustas korraldada tervist edendava ettevõtmise. Iga pere sai tuua üritusele tervisliku salati või hoidise. Kokku tuli lausa kuuskümmend meistriteost koos retseptidega. Kutsusime külla Harku vallas elav tippkoka Angelica Udekülli, kes rääkis tervislikust toitumisest ja valmistas terviseedenduslikule perepäevale ka salati, koostisosadeks nuikapsas, õun, petersell, seemned ja pohlad. Kastmesse käis värskelt pressitud laimimahl, mesi, rapsiõli, sool. See maitses tõesti hästi!
 
Kuniks kokk salatiga ametis oli, said pered kaasa lüüa teatevõistlustel. Mihklipäevaks ju peab nänn salve ja naine tuppa saama, öeldakse, seega tuli sügisande koristama hakata. Lapsed koos vanematega tegid läbi sportlikud mängud, kuhu kuulus kartulinoppimine, kotijooks, kapsa kandmine ja saba püüdmine. Kohti välja ei kuulutud, võitis sport.
 
Kui kõht tühjaks läks, suundus Tibutare pere degusteerimislaua juurde sügisande mekkima. Meil oli ka maitsmiskomitee, kuhu kuulus üks laps mõlemast vanemast rühmast, Tibutare kokk Marju, tippkokk Angelica ja hoolekogu liige Rauno, kes valisid välja oma lemmikud. Võidutöö pälvinud salat jõuab ka lasteaia menüüsse.
 
Osalejad said tunnustusdiplomid, lapsed nosisid õuna, parimad salativalmistajad said Eesti olümpiakomitee seljakotid ja kleepsud.
 
Aitäh kõigile, kes ettevõtmises osalesid! Oli igati kordaläinud päev. Loodetavasti said pered ühissportimise pisiku ka pikemaks ajaks.
 
Tibutare rahvas kandis tervist edendaval päeval kapsaid ja tegi kotijooksu.
Foto: Reeli Simanson
 
 
REELI SIMANSON
Tabasalu lasteaia Tibutare direktor