PROJEKT „ LÄÄNE-HARJU NOORTE TÖÖHÕIVE SUURENDAMINE JA HOIDMINE"
Harku vallavalitsus osaleb läbi Harjumaa Omavalitsuse liidu esitatud ühise projektis NEET – olukorras ja NEET- riskis noorte tööhõive kõrge taseme saavutamiseks ja hoidmiseks või haridussüsteemi lõimumiseks.
Projektipartnerid on Kiili vald, Lääne-Harju vald, Keila vald ja Saku vald.
Projekti eesmärgiks on luua igale omavalitsusele noorte heaolu spetsialisti ametikoht, kelle ülesanne on toetada peamise sihtrühmana noori vanuses 13-29, kes ei õpi ega tööta, selgitab välja nende mitteosalemise põhjused ning aitab neid kõrvaldada, et tööealised noored saaksid edukalt tööturule siseneda. Läbi ennetustegevuste tegeletakse ka noortega, kellel on oht samasse staatusesse sattuda. Projekti eesmärk on toetada võimalikult paljusid tööealisi noori, et tõsta nende motivatsiooni ja oskusi tööturule sisenemiseks või naasmiseks. Töö noortega põhineb juhtumikorralduslikel põhimõtetel.
Projekti tegevuste tulemusel on vähemalt 25% projektis osalenud noortest tööle rakendunud.
Projekti kestus 01.2024-31.12.2027
Projekti rahastatakse Euroopa ühtekuuluvuspoliitika fondide vahenditest (ESF+)
Projekti kontaktisik Harku vallas: Evelin Raadik, evelin.raadik@harku.ee
Noorte heaolu spetsialist Harku vallas: Annika Rannamets, annika.rannamets@harku.ee
PILOOTPROJEKT "ISIKUKESKSE ERIHOOLEKANDE TEENUSMUDEL RAKENDAMINE KOHALIKUS OMAVALITSUSES"
Harku Vallavalitsus jätkab osalemist koostöös Sotsiaalkindlustusametiga pilootprojektis „Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses" perioodil 2023 – 2024 aastal.
Katsetatava isikukeskse teenusmudeli sihtrühmaks on raske, sügava või püsiva kuluga psüühilise erivajadusega inimesed, kelle puhul on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:
- ta on vähemalt 16- aastane;
- tal ei ole diagnoositud põhidiagnoosina dementsust ega alkoholisõltuvust;
Sihtgrupp vastab ühele järgmistest tingimustest:
- ta on erihoolekandeteenusel, kuid tema abivajadus on muutunud, mille tõttu on vajalik teenuse vahetus (nt vajavad vähesema toetusega teenust) või
- ta ei kasuta veel erihoolekandeteenuseid, kuid on SKA erihoolekandeteenuse järjekorras, või
- ta vajab KOV sotsiaaltöötaja või SKA teenuste konsultandi (SKA poolne juhtumikorraldaja) hinnangul toimetulekuks ja ühiskonnas osalemiseks või tööturule sisenemiseks toetavaid integreeritud teenuseid.
Teenusmudel toetab psüühilise erivajadusega inimeste ühiskonnaelus osalemist ja kaasamist kogukonna tasandil, sh psüühilise erivajadusega inimeste võimetekohast osalemist tööhõives.
Projekti eesmärk on parandada abivajaduse varajast märkamist ja suurendada projekti sihtrühmale vajalike teenuste kättesaadavust, arendades välja teenusmudeli kus psüühilise erivajadusega inimesele ja tema lähedastele osutatakse abi ühe tervikuna, lähtudes inimesest ja tema perekonna vajadustest. Selleks on teenuste tegevused jagatud teenuskomponentideks, mida on võimalik paindlikult kombineerida ja kohandada vastavalt inimese abivajadusele.
Projektis saab alates 2022.aastast osaleda kuni 10 abivajajat. Selleks, et abivajajad saaksid liituda antud võimalusega, tuleb ühendust võtta projekti Harku Sotsiaalkeskuse juhtumikorraldajaga: Kristi Suvi, tel 56635690, e-post: kristi.suvi@harkusotsiaalkeskus.ee või
Evelin Amur, tel 59109040, e-post: evelin.amur@harku.ee
Harku Vallavalitsusel on teenuste arendamisel ja baasteenuste läbiviimisel koostööpartneriks Harku Sotsiaalkeskus. ISTE HINNAKIRI
Angli OÜ HINNAKIRI
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus HINNAKIRI 1 HINNAKIRI 2
Identiteet OÜ HINNAKIRI
Libertas Keskus OÜ HINNAKIRI
Tarbatu Tervisepark OÜ HINNAKIRI
Tallinna Vaimse Tervise Keskus HINNAKIRI
MTÜ Papaver HINNAKIRI
Tallinna Vaimse Tervise Keskus HINNAKIRI
Rahupesake OÜ Lagle Reinup HINNAKIRI
SA Väärtustades Elu HINNAKIRI
Hingelugu OÜ HINNAKIRI
VAIMSE TERVISE TEENUSTOETUS